PSG rozbije bank na Darwina Núñeza?! Astronomiczna oferta w fazie przygotowań

PSG rozbije bank na Darwina Núñeza?! Astronomiczna oferta w fazie przygotowań fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: O Jogo

Paris Saint-Germain rozpoczęła gromadzenie środków w celu przedstawienia Benfice oferty opiewającej na 120 milionów za Darwina Núñeza - przekonuje „O Jogo”.

Reprezentant Urugwaju cieszy się olbrzymim zainteresowaniem ze strony bogatych europejskich klubów.

Początkowo najmocniej o względy środkowego napastnika zabiegało Newcastle United. Ostatnio ten stan rzeczy uległ zmianie na korzyść Manchesteru United, który wystosował za blisko 23-letniego zawodnika propozycję sięgającą 80 milionów euro.

W mediach pojawiły się doniesienia sugerujące, że ta oferta nie jest satysfakcjonująca dla Benfiki, ponieważ ta liczy na zarobienie przynajmniej 100 milionów euro za środkowego napastnika.

Do tej pory żaden z zespołów pragnących nawiązać współpracę z Darwinem Núñezem nie zbliżył się w spodziewany sposób do spełnienia oczekiwań zespołu z Lizbony.

Dziennikarze „O Jogo” przekonują jednak, że wkrótce na stole portugalskiego klubu wyląduje astronomiczna oferta w wysokości 120 milionów euro za Urugwajczyka ze strony Paris Saint-Germain.

W ten sposób ekipa z Parc des Princes pragnie skutecznie zniechęcić konkurencję do dalszej walki o względy ofensywnego zawodnika, by następnie spróbować go nakłonić do przeprowadzki do Paryża, gdzie niemal na pewno zająłby miejsce Mauro Icardiego i być może Kyliana Mbappé, który wciąż nie podjął decyzji odnośnie najbliższej przyszłości.

Jeżeli Benfica zaakceptowałaby ewentualną propozycję PSG, wyrównałaby swój rekord sprzedażowy, ponieważ za identyczną sumę wytransferowała João Félixa do Atlético Madryt w lipcu 2019 roku.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że w umowie Urugwajczyka, obowiązującej do zakończenia sezonu 2024/2025, znajduje się klauzula odstępnego opiewająca na 150 milionów euro.

Z rosnącej wartości blisko 23-letniego piłkarza cieszą się też działacze Almeríi, którzy zagwarantowali sobie 20 procent od kolejnej sprzedaży Núñeza. Ponadto drużyna z Lizbony będzie musiała jeszcze podzielić się 10-20 procentami kwoty transferowej z grupami biznesmenów, którzy uczestniczyli przy transakcji kupna Urugwajczyka.

Ofensywny gracz może pochwalić się strzeleniem 34 goli w 41 rozegranych meczach w tym sezonie.

Poza wymienionymi ekipami rozwojowi sytuacji wokół napastnika przygląda się też Chelsea.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Edinson Cavani odchodzi z Manchesteru United OFICJALNIE: Edinson Cavani odchodzi z Manchesteru United OFICJALNIE: Patryk Szysz z pierwszym w karierze transferem zagranicznym OFICJALNIE: Patryk Szysz z pierwszym w karierze transferem zagranicznym OFICJALNIE: Edin Terzić trenerem Borussii Dortmund OFICJALNIE: Edin Terzić trenerem Borussii Dortmund OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa PSG się dopiero rozkręca. Przygotowuje ofertę na 45 milionów euro za rozchwytywanego napastnika! PSG się dopiero rozkręca. Przygotowuje ofertę na 45 milionów euro za rozchwytywanego napastnika! Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek wskazuje kluczowe momenty sezonu. „To był gwóźdź do trumny” Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek wskazuje kluczowe momenty sezonu. „To był gwóźdź do trumny” OFICJALNIE: Fábio Carvalho w Liverpoolu OFICJALNIE: Fábio Carvalho w Liverpoolu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy