PSG sensacyjnie przegrało w UEFA Youth League z absolutnym debiutantem

2024-09-18 17:29:34; Aktualizacja: 2 godziny temu
Karol Brandt Źródło: Transfery.info

Ruszyły zmagania w fazie ligowej UEFA Youth League. Na sam początek Paris Saint-Germain niespodziewanie przegrało z debiutującą w rozgrywkach Gironą.

Seniorzy katalońskiej ekipy podczas sezonu 2023/2024 byli jedną z rewelacji LaLigi i finalnie uplasowali się na trzeciej pozycji, co dało im awans do Ligi Mistrzów.

To z kolei zaowocowało zakwalifikowaniem się juniorskiej drużyny do UEFA Youth League.

Zmagania odbywają się równolegle z turniejem, w którym obrońcą trofeum jest Real Madryt.

Paris Saint-Germain ma za sobą występ w pierwszej kolejce. Zespół do lat 19 był faworytem rywalizacji z Gironą, ale zaskoczył negatywnie.

Hiszpanie wyszli na prowadzenie już w jedenastej minucie, gdy do siatki trafił Juan Fernando Arango Tortolero, a od 65. minuty musieli grać w osłabieniu, ponieważ czerwoną kartkę obejrzał jeden z graczy. Mimo tego paryżanie nie zdołali doprowadzić do wyrównania. Mało tego.

Pod koniec zawodów biało-czerwoni dzięki bramce autorstwa Enrica Garcíi podwyższyli prowadzenie na 2:0 i takim też rezultatem zakończył się pojedynek.

PSG posiada mocną akademię. To z niej wywodzą się między innymi Warren Zaïre-Emery i Presnel Kimpembe.

Wyjściowe jedenastki:

PSG:

Laurendon; El Hannach, Tape, Mbemba Nlandu, Fanne Drame, Diyinu Nzinga, Diaby, Cordier, Camara, Ly, Sangare.

Girona:

Andreew; Gibert Jordana, Marc Aznar, Aguilera, Badia, Clua, Kim, Arnau Coromina, Juan Arango, Enric García, Hamony.

***

Już o godzinie 21:00 dojdzie do starcia klubów seniorskich, co będzie okazją do zobaczenia takich zawodników, jak Ousmane Dembélé, powracający do zdrowia Vitinha czy Daley Blind oraz Wiktor Cyhankow.