PSG skontaktowało się z Alabą?!

PSG skontaktowało się z Alabą?! fot. Bayern Monachium
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sky Sport Deutschland

Paris Saint-Germain nie rezygnuje z walki o wolny transfer Davida Alaby. Nasser Al-Khelaïfi, prezes francuskiego klubu, miał już przeprowadzić stosowną rozmowę z piłkarzem Bayernu Monachium - informuje stacja Sky Sport Deutschland.

Umowa Austriaka wygasa 30 czerwca, a gracz zapowiedział już, że nie zostanie ona przedłużona. W momencie rozstania z „Gwiazdą Południa” defensor bądź pomocnik będzie miał 29 lat, a to oznacza, że jest to jego ostatnia szansa na transfer do giganta europejskiego formatu.

David Alaba znalazł się na radarach Chelsea czy Manchesteru City, ale aktualnie ma wyklucza angielski kierunek. Zamiast niego wolałby on obrać kurs na Hiszpanię, choć na straconej pozycji nie stoją również francuskie ekipy.

Z oczywistych powodów na angaż zawodnika tej klasy pozwolić może sobie jedynie Paris Saint-Germain. Przed tygodniem finalista poprzedniej edycji Ligi Mistrzów przedstawił mu propozycję kontraktu ważnego od pierwszego lipca, a teraz miało dojść do rozmowy pomiędzy nim, a Nasserem Al-Khelaïfim.

Prezes ekipy z Parc des Princes miał osobiście wyrazić zainteresowanie piłkarzem Bayernu Monachium. Zdaniem stacji Sky Sport Deutschland Katarczyk jest fanem talentu swojego niedawnego rozmówcy i już latem sondował możliwość jego zatrudnienia.

Francuzi spekulują, że jednym z warunków Alaby jest to, aby przyszły pracodawca umożliwił mu grę w linii pomocy i ponoć w Paryżu nie mają nic przeciwko. Z tego powodu, mimo wcześniejszych doniesień o wstępnym porozumieniu z Realem Madryt, przeprowadzka do PSG jest bardzo prawdopodobna.

76-krotny reprezentant Austrii w bieżących rozgrywkach uzbierał 32 występy, większość na pozycji stopera. Zdarzało mu się jednak operować w środku pola.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy