PSG staje w obronie Neymara. OFICJALNIE: Oświadczenie klubu

PSG staje w obronie Neymara. OFICJALNIE: Oświadczenie klubu
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: PSG

Paris Saint-Germain opublikowało komunikat, wyrażając pełne wsparcie dla Neymara, który zarzeka się, że został obrażony na tle rasowym przez Álvaro Gonzáleza w trakcie meczu z Olympique'em Marsylia (0:1).

Francuski klasyk z udziałem PSG oraz OM wywołał sporo kontrowersji za sprawą wydarzeń mających miejsce na boisku w końcowym fragmencie spotkania, kiedy to doszło na murawie do bójki pomiędzy zawodnikami obu drużyn.

Tuż przed nastaniem tego przykrego zdarzenia doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy Neymarem a Álvaro Gonzálezem. W jej trakcie Brazylijczyk miał zostać nazwany „małpim skurw****em” przez hiszpańskiego defensora i postanowił mu za to się odpłacić w trakcie przepychanek mających miejsce na placu gry poprzez uderzenie go w kark.

Sędzia nie dopatrzył się przewinienia gwiazdora Paris Saint-Germain, ale po analizie VAR zdecydował się wyrzucić 28-latka z boiska, który skwitował całą sytuację ironicznymi oklaskami i następnie schodząc z boiska zaczepił jeszcze arbitra technicznego wypominając mu, że on został ukarany, ale piłkarz za kierowanie rasistowskich obelg pod jego adresem gra dalej.

Obaj panowie wymienili się już uprzejmościami w za pośrednictwem kont w mediach społecznościowych i teraz jeszcze swoje pięć groszy do całej sytuacji postanowiła dodać ekipa z Parc des Princes, która zamieściła na oficjalnej stronie internetowej komunikat, w którym wyraziła pełne wsparcie dla Neymara.

„Paris Saint-Germain zdecydowanie popiera Neymara., który zgłosił, że stał się ofiarą ataku na tle rasistowskim ze strony przeciwnika.

Klub powtarza, że nie ma miejsca na rasizm w społeczeństwie, w piłce nożnej, ani w naszym życiu i wzywa wszystkich do wypowiadania się przeciwko wszelkim formom rasizmu na całym świecie.

PSG jest mocno zaangażowany w walkę ze wszystkimi formami dyskryminacji od 15 lat wraz ze swoimi partnerami SOS Racisme, Licra i Sportitude.

Paris Saint-Germain oczekuje, że Komisja Dyscyplinarna LFP zbada dokładnie całą sprawę i ustali wszystkie fakty. My jako klub pozostajemy do dyspozycji LFP w celu udzielenia wszelkiej niezbędnej pomocy” - czytamy w opublikowanym oświadczeniu.

Pragniemy dodać, że wspomniany organ może zdyskwalifikować Neymara nawet na osiem spotkań za uderzenie hiszpańskiego defensora. Z kolei Álvaro González, w przypadku potwierdzenia kierowania rasistowskich obelg w kierunku Brazylijczyka, będzie mógł zostać ukarany nawet zawieszeniem na dziesięć meczów.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Thiago Cionek piłkarzem Regginy OFICJALNIE: Thiago Cionek piłkarzem Regginy OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy