PSG ubiegnie konkurencję? Francuzi gotowi spełnić żądania Alaby

PSG ubiegnie konkurencję? Francuzi gotowi spełnić żądania Alaby fot. Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: France Football

Paris Saint-Germain jest skłonne sprostać oczekiwaniom Davida Alaby i pozyskać go na zasadzie wolnego transferu przed rozpoczęciem sezonu 2021/2022 - uważa „France Football”.

Reprezentant Austrii nie zdecydował się na zaakceptowanie ostatniej propozycji Bayernu Monachium odnoszącej się do przedłużenia wzajemnej współpracy i takim zachowaniem zmusił władze aktualnego mistrza Niemiec do wycofania się z prowadzeniach dalszych negocjacji.

Taki obrót spraw ucieszył wiele czołowych europejskich klubów, które w ten sposób zwietrzył swoją szansę na pozyskanie wszechstronnego defensora na zasadzie wolnego transferu przed rozpoczęciem nowych rozgrywek.

Do tej pory mogliśmy w mediach spotkać się z informacjami wskazującymi na to, że największe szanse na sprowadzenie do siebie 28-letniego zawodnika mają najbogatsze kluby z LaLigi lub Premier League.

Teraz dziennikarze „France Football” przekonują, że całą konkurencję zamierza ubiec Paris Saint-Germain, które ma być rzekomo skłonne spełnić wygórowane oczekiwania Davida Alaby i zaoferować mu gwarantowaną pulę zarobków na poziomie 20 milionów euro rocznie.

Wspomniane źródło dodaje, że osobisty nadzór nad negocjacjami mającymi ruszyć już w styczniu obejmie dyrektor sportowy klubu - Leonardo, który wierzy głęboko w to, że uda mu się nakłonić Austriaka do kontynuowania swojej przygody z futbolem w barwach francuskiego zespołu.

28-latek nie będzie z pewnością narzekał na brak zainteresowania w nadchodzących tygodniach, ponieważ jego położeniu uważnie przyglądają się takie drużyny jak Real Madryt, Juventus, Inter Mediolan, Manchester City, Manchester United, Chelsea oraz Liverpool. Z walki o względy wszechstronnego obrońcy miała za to wypaść FC Barcelona, która nie jest obecnie w stanie sprostać warunkom stawianym przez piłkarza.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy