PSG: Wkrótce pierwsza oferta za Paula Pogbę

PSG: Wkrótce pierwsza oferta za Paula Pogbę fot. Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Theathletic.com | Transfery.info

Paul Pogba otwiera listę życzeń Paris Saint-Germain i chociaż operacja do łatwych nie należy, francuski klub wierzy, że transfer dojdzie do skutku - przekonuje Theathletic.com.

Paryżanie chcą powiększyć swój gwiazdozbiór i wobec coraz bardziej prawdopodobnego odejścia Kyliana Mbappé, planują angaż Paula Pogby. Chociaż kibice wicemistrza Francji nie są zbyt optymistycznie nastawienie do przyjazdu jednego z najlepszych graczy EURO 2020, Leonardo nie zwalnia tempa.

Oczywiście operacja tego typu to ciąg wzniesień i pagórków, ale dyrektor sportowy wierzy w powodzenie. Theathletic.com informuje o wytężonych pracach nad sprowadzeniem środkowego pomocnika na Parc des Princes.

Proces ten jest długofalowy i zaczyna się od przekonania samego zawodnika, do czego nie brakuje zbyt wiele, przez dogadanie się z Manchesterem United, aż po zrobienie miejsca dla 28-latka.

To ostatnie mieści w sobie dwa znaczenia. Po pierwsze chodzi o uszczuplenie kadry, a po drugie należy zrównoważyć poczynione wydatki w związku z zatrudnieniem Achrafa Hakimiego, Sergio Ramosa, Gialuigiego Donnarummy, Georginio Wijnalduma i wykupem Danilo Pereiry.

Jednocześnie wciąż nie wiadomo, czy Pogba zostanie bohaterem transferu gotówkowego czy też przybędzie jako wolny agent, już po wygaśnięciu obowiązującej do 30 czerwca 2022 roku umowy.

Z drugiej strony Paris Saint-Germain nie ma pewności, czy piłkarz po prostu nie wykorzystuje zainteresowania przedstawiciela Ligue 1 do zapewnienia sobie podwyżki w ekipie z Old Trafford.

Mimo wszystko Leonardo planuje rozstanie z Alphonse’em Areolą, Abdou Diallo, Thilo Kehrerem, Idrissą Gueye’em i Rafinhą, przy czym w zespole powinien zostać dotąd typowany do odejścia Ander Herrera. To drobna aczkolwiek znacząca zmiana planów finalisty Ligi Mistrzów z 2020 roku, który w ten sposób zabezpiecza się na wypadek fiaska w sprawie zakontraktowania Pogby.

Serwis internetowy podsumowuje to wszystko stwierdzeniem, że niebawem pojawi się pierwsza oferta za etatowego reprezentanta Francji. Od reakcji „Czerwonych Diabłów” będzie zależeć dalszy rozwój wypadków.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony OFICJALNIE: Kamil Piątkowski kontuzjowany. W tym roku już nie zagra OFICJALNIE: Kamil Piątkowski kontuzjowany. W tym roku już nie zagra

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy