PSG zwolni Leonardo?! Trener nie chce z nim współpracować

PSG zwolni Leonardo?! Trener nie chce z nim współpracować fot. katatonia82 / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Footmercato.net

Leonardo, dyrektor sportowy, nie miał najlepszych relacji z Thomasem Tuchelem, a obecnie nie znajduje wspólnego języka z Mauricio Pochettino. Zinédine Zidane nie zamierza z nim walczyć po objęciu posady trenera Paris Saint-Germain i stawia jako jeden z warunków odejście Brazylijczyka.

Temat przejęcia paryskiej drużyny przez 49-latka nabiera rumieńców. Mimo swojej miłości do Olympique’u Marsylia i marzenia o poprowadzeniu reprezentacji Francji, „Zizou” jest gotów podpisać kontrakt z najlepszą na ten moment drużyną nad Sekwaną.

Kilka tygodni temu strony usiadły do rozmów, a po pierwszym „tak”, zaczęto pracować nad szczegółami.

Santi Aouna oraz Sebastien Denis informują, że jeśli PSG naprawdę chce zatrudnić Zinédine’a Zidane’a, to będzie musiało zwolnić Leonardo. Szkoleniowiec nie zamierza bowiem współpracować z Brazylijczykiem.

Dyrektor sportowy uchodzi w środowisku piłkarskim za osobę trudną do wspólnej egzystencji, o usposobieniu monarchistycznym i niezbyt skorą do ustępstw. Przez to 52-latkowi trudno nawiązać nić porozumienia z trenerami, a Thomas Tuchel oraz Mauricio Pochettino są tego najlepszymi przykładami.

W przypadku przybycia byłego opiekuna Realu Madryt na Parc des Princes, będziemy zatem świadkami objęcia przez niego władzy absolutnej.

Plan polega na powrocie „Zizou” do pracy od pierwszego lipca 2022 roku, choć nie można wykluczyć przyśpieszenia całej procedury.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [23/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [23/01/2022] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy