Puchacz po odpadnięciu Lecha Poznań z Pucharu Polski: To wygląda fatalnie

Puchacz po odpadnięciu Lecha Poznań z Pucharu Polski: To wygląda fatalnie fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Polsat Sport

Lech Poznań, będąc zdecydowanie gorszą drużyną, przegrał z Rakowem Częstochowa i tym samym pożegnał się z rozgrywkami Pucharu Polski. Po zakończeniu spotkania zawody podsumował Tymoteusz Puchacz.

„Kolejorz” poprzedni sezon skończył trzy punkty za Legią Warszawa. Pokłosiem tego był udział w eliminacjach do Ligi Europy i dawno nieoglądane występy polskiego klubu w turnieju głównym.

Problem w tym, że podopieczni Dariusza Żurawia tak mocno się skupili się na grze w europejskich pucharach, że całkowicie zapomnieli o walce na krajowym podwórku. Obecnie zajmują bowiem dopiero ósmą pozycję w tabeli i jedyną szasną na powrót do zmagań z turnieju organizowanym przez UEFA była wygrana w Pucharze Polski.

Dzisiaj Lech Poznań rywalizował na etapie ćwierćfinału z Rakowem Częstochowa, ale przegrał to spotkanie 0:2. Oba gole stracił po przerwie, nie zagrażając na poważnie bramce rywali. Nic więc dziwnego, że Tymoteusz Puchacz miał do powiedzenia kilka gorzkich słów pod adresem całego zespołu.

– Gramy słabo, przegrywamy mecze. Dwa ostatnie wygraliśmy w strasznie kiepskim stylu. Dzisiaj graliśmy naprawdę źle i to tyle – rozpoczął.

– Na pewno jest ciężko. Co ja mogę powiedzieć oprócz tego, że gramy słabo. Raków był dzisiaj dużo lepszy od nas – zauważył.

– Jednostki nie wygrywają meczów, tylko zespół. Od początku sezonu nie możemy złapać formy. Trzeba powiedzieć sobie, że to wygląda fatalnie i musimy się wziąć w garść i zacząć poprawiać grę; nie skupiać się na wynikach, tylko wrócić do tego, jak kiedyś graliśmy w piłkę – zakończył.

W półfinale Pucharu Polski są na ten moment Arka Gdynia oraz Raków Częstochowa. Jutro zostaną rozegrane dwa ostatnie mecze ćwierćfinałowe: Chojniczanka Chojnice - Cracovia i Legia Warszawa - Piast Gliwice.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy