Puchar Anglii: Historia zatoczy koło? Aston Villa wystawi rezerwy na mecz z Liverpoolem

Puchar Anglii: Historia zatoczy koło? Aston Villa wystawi rezerwy na mecz z Liverpoolem fot. Aston Villa FC
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Guardian | Aston Villa

Aston Villa przystąpi najprawdopodobniej do pucharowego pojedynku z Liverpoolem w składzie złożonym z młodzieżowców oraz członków zespołu U-23 z powodu odizolowania pierwszej drużyny po wykryciu w niej przypadków koronawirusa.

Klub z Birmingham opublikował przed paroma dniami komunikat o zdiagnozowaniu w swoich szeregach „dużej liczby” zakażeń groźną infekcją, co spowodowało odwołanie zaplanowanego treningu, zamknięcie ośrodka i wysłanie wszystkich piłkarzy oraz członków sztabu na przymusową izolację.

Ten ostatni aspekt wpłynął także na możliwe odwołanie zaplanowanego na piątek starcia z Liverpoolem w trzeciej rundzie Pucharu Anglii.

Obecnie dużo na to wskazuje, że wspomniany pojedynek dojdzie do skutku, ale z udziałem młodzieżowców oraz członków zespołu Aston Villi U-23, którzy postarają się dobrze zaprezentować na tle wybrańców Jürgena Kloppa.

Przedstawiciele „The Villans” poinformowali, że utrzymują ścisły kontakt z krajową federacją oraz „The Reds” i po otrzymaniu wyników testów przeprowadzonych na nowej grupie piłkarzy opublikują stosowny komunikat dotyczący przystąpienia lub nie do starcia z aktualnym mistrzem kraju.

Jeżeli wspomniany mecz dojdzie do skutku, to historia zatoczy swoiste koło, ponieważ nieco ponad rok temu do wystawienia rezerw na spotkanie z klubem z Birmingham w Pucharze Ligi Angielskiej został zmuszony Liverpool ze względu na swój start w Klubowych Mistrzostwach Świata.

Wówczas Aston Villa nie miała większych problemów z pokonaniem osłabionego rywala, z którym wygrała 5:0 i nie tak dawno rozgromiła go w krajowych rozgrywkach aż 7:2, dlatego „The Reds” liczyli na to, że w pucharowym pojedynku zdołają z nawiązką zrewanżować się ekipie prowadzonej przez Deana Smitha.

W zaistniałej sytuacji ewentualna wygrana Liverpoolu nie będzie miała jednak spodziewanego smaku.

Początek meczu w wykonaniu obu ekip zaplanowany jest na 8 stycznia na godzinę 20:45. Transmisję z jego przebiegu będzie można śledzić na Eleven Sports 2.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Liga Mistrzów: Chelsea - Atlético Madryt ostatecznie w... Londynie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Chelsea - Atlético Madryt ostatecznie w... Londynie [OFICJALNIE] Haaland podziwia Lewandowskiego. „On jest szalony, po prostu szalony” Haaland podziwia Lewandowskiego. „On jest szalony, po prostu szalony” Dan Petrescu znów do wzięcia. Rumun zwolniony po 44 dniach [OFICJALNIE] Dan Petrescu znów do wzięcia. Rumun zwolniony po 44 dniach [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy