Puchar Ligi Angielskiej bez czołowych klubów Premier League

Puchar Ligi Angielskiej bez czołowych klubów Premier League
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Times

„The Times” jest zdania, że władze EFL pracują nad przeprowadzeniem gruntowych zmian w rozgrywkach Pucharu Ligi Angielskiej. W ich ramach czołowe kluby Premier League miałyby zafundować sobie roczny urlop.

Pandemia koronawirusa i wywołana nią przerwa w rozgrywkach piłkarskich doprowadziły do sytuacji, w której każdego dnia odbywają się jakieś mecze. Terminarz do początku sierpnia, kiedy to znowuż ma nastąpić restart europejskich pucharów, jest w pełni zapełniony, a prośba o jakiekolwiek zmiany… może skończyć się walkowerem.

Gdy Liga Mistrzów i Liga Europy dobiegnie końca, już we wrześniu ruszy następny sezon Premier League. Nieco ponad miesiąc później będziemy z kolei świadkami startu kampanii 2020/2021 w europejskich pucharach. Widzimy zatem, że kibice ponownie nie będą mogli się nudzić.

Biorąc jednak pod uwagę zdrowie piłkarzy, władze English Football League (EFL) zaczęły zastanawiać się nad kształtem rozgrywek spod ich szyldu. Jak donosi „The Times”, obecnie pod uwagę branych jest kilka scenariuszy, jednak ten, który jest najbardziej prawdopodobny, zakłada rozpoczęcie Pucharu Ligi Angielskiej bez udziału siedmiu najlepszych drużyn ekstraklasy (w tej chwili są to Liverpool, Manchester City, Leicester City, Chelsea, Manchester United, Sheffield United oraz Wolverhampton Wanderers).

Inne pomysły to wystawianie przez czołowe kluby na mecze pucharowe młodzików - co jednak uderzałoby w integralność rozgrywek, a także całkowita likwidacja Pucharu Ligi Angielskiej, którego początki sięgają lat 60. ubiegłego wieku. W tym drugim przypadku mocno odczułyby to mniejsze kluby.

Jak na razie wiążąca decyzja nie zapadła, ale wszystko wskazuje na to, że najlepsze kluby Premier League wkrótce otrzymają roczną pauzę od władz EFL.

Rekordzistą pod względem triumfów w rozrywkach jest Liverpool. „The Reds” wznosili puchar w powietrze ośmiokrotnie, o raz więcej od Manchesteru City.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji OFICJALNIE: Komplet strojów Wisły Kraków na nowy sezon [WIDEO] OFICJALNIE: Komplet strojów Wisły Kraków na nowy sezon [WIDEO] Arsenal coraz bliżej przejęcia Williana Arsenal coraz bliżej przejęcia Williana Jagiellonia Białystok pracuje nad ściągnięciem Černycha Jagiellonia Białystok pracuje nad ściągnięciem Černycha Lech Poznań: Marchwiński na radarze Torino Lech Poznań: Marchwiński na radarze Torino

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy