Pulisic show. Amerykanin poszedł w ślady Drogby

Pulisic show. Amerykanin poszedł w ślady Drogby fot. Chelsea TV
Źródło: OptaJoe

Chelsea wygrała dzisiaj z Burnley 4:2. Trzy bramki dla „The Blues” zdobył Christian Pulisic.

Reprezentant Stanów Zjednoczonych rozpoczął swoje show w 21. minucie, kiedy to wbiegł w pole karne i popisał się skutecznym uderzeniem lewą nogą. Prowadzenie londyńczyków podwyższył tuż przed przerwą, tym razem strzelając prawą nogą. Hat-tricka skompletował w 58. minucie, wykańczając głową dośrodkowanie Masona Mounta.

OptaJoe przedstawiło ciekawe statystyki dotyczące wyczynu 21-latka. Pulisic jest dopiero drugim Amerykaninem w historii, który zdobył trzy bramki w Premier League. Zawodnik Chelsea poszedł w ślady Clinta Dempseya. W styczniu 2012 roku, grając w Fulham, strzelił on trzy gole Newcastle United.

Pulisic jest też pierwszym od maja 2010 roku piłkarzem „The Blues”, który zanotował „perfekcyjnego” hat-tricka (gole lewą nogą, prawą i głową) w Premier League. Wtedy uczynił to Didier Drogba.

Dla 21-letniego Pulisica to pierwsze trafienia w barwach Chelsea. Wcześniej zanotował on w koszulce londyńskiej ekipy pięć asyst.

Dzięki dzisiejszej wygranej „The Blues” mają na koncie 20 punktów i zajmują czwarte miejsce w tabeli Premier League.