PZPN znowu się nie popisał. „Usunął” niewygodny wątek z wywiadu selekcjonera

PZPN znowu się nie popisał. „Usunął” niewygodny wątek z wywiadu selekcjonera fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: TVP Sport

Wywiad Przemysława Chlebickiego z TVP Sport z selekcjonerem reprezentacji Polski U-17, Marcinem Włodarskim, został znacznie okrojony przez Polski Związek Piłki Nożnej. Federacja nie zezwoliła na publikację wątku o aferze alkoholowej.

Polski Związek Piłki Nożnej to raczej nie najbardziej ceniona organizacja w naszym kraju. Po serii skandalów i wpadek prezesa Cezarego Kuleszy nie łatwo będzie odbudować ten zszargany wizerunek.

Sytuacja się nie poprawia i federacja regularnie zgarnia sporą krytykę.

PZPN skupił się ostatnio na walce z mediami, które publikują raczej niezbyt wygodne i pomocne w procesie odbudowy treści. Głośno zrobiło się szczególnie o sprawie Piotra Żelaznego.

Dziennikarz znany między innymi z roli eksperta w Viaplay otrzymał pismo od kancelarii prawnej działającej w interesie związku. W nim pada żądanie oficjalnych przeprosin i usunięcia rzekomo obraźliwych publikacji.

Na tym organizacja zarządzana przez Cezarego Kuleszę nie poprzestała. 

Przemysław Chlebicki w TVP Sport przeprowadził wywiad z selekcjonerem reprezentacji U-17 Marcinem Włodarskim. W nim poruszono kwestię nieudanych Mistrzostw Świata w Indonezji. Naturalnie dziennikarz zapytał o aferę alkoholową, w której brało udział czterech młodych zawodników.

Niestety, tej części rozmowy nie może przeczytać. 

„W rozmowie padły także pytania o aferę alkoholową z udziałem czterech zawodników kadry niespełna tydzień przed mundialem. Zostały one jednak usunięte przy autoryzacji przez Polski Związek Piłki Nożnej” - zaznaczył na końcu rozmowy Chlebicki.

„Ten obszerny fragment został usunięty w autoryzacji przez PZPN (nad czym ubolewam). Federacja ma jednak niebawem odnieść się do całej sprawy, na co czekam” - dodał później na Twitterze dziennikarz.

Ten rodzaj dość agresywnej cenzury nie spotkał się ponownie z najlepszym odbiorem. Jak widać, proces wspomnianej obudowy nie przebiega najlepiej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Wtedy powrót do ŁKS-u będzie moim marzeniem”. Marcin Matysiak wyjaśnił, dlaczego wolał odejść „Wtedy powrót do ŁKS-u będzie moim marzeniem”. Marcin Matysiak wyjaśnił, dlaczego wolał odejść OFICJALNIE: Sylvinho i Pablo Zabaleta z albańskim obywatelstwem OFICJALNIE: Sylvinho i Pablo Zabaleta z albańskim obywatelstwem OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy