Quincy Promes finalizuje głośny transfer. Opuścił Amsterdam i jest w drodze na testy medyczne

Quincy Promes finalizuje głośny transfer. Opuścił Amsterdam i jest w drodze na testy medyczne fot. kivnl / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: ESPN

Spartak Moskwa osiągnął porozumienie z Ajaksem w sprawie przenosin Quincy’ego Promesa. Holender jest już w drodze do Rosji - informuje holenderski oddział stacji ESPN.

O możliwym powrocie 29-latka do Spartaka Moskwa mówiło się już w połowie grudnia, a spekulacje wzrosły wraz ze złożeniem życzeń Holendrowi przez rosyjski klub w mediach społecznościowych. Udostępniono też wideo z najlepszymi momentami skrzydłowego bądź ofensywnego pomocnika w rosyjskiej ekipie, które rozpaliło wyobraźnie kibiców.

Fani zaczęli zalewać zawodnika Ajaksu komentarzami z prośbą o powrót do „Czerwono-Białych”. Z czasem sprawa przerodziła się w coś poważniejszego.

Jewgienij Meleżikow potwierdził fakt prowadzenia negocjacji z „Synami Bogów”. Jednocześnie jednak dyrektor generalny przedstawiciela Priemjer-Ligi poinformował o komplikacjach w przeprowadzeniu całej operacji. Te były związane z wątpliwościami Rosjan, co do pozostania reprezentanta „Oranje” na wolności w związku z domniemanym atakiem z jego strony na członka rodziny.

Teraz, jak zapewnia stacja ESPN, udało się pokonać dotychczasowe problemy. Quincy Promes jest już na pokładzie samolotu zmierzającego do Moskwy.

Co więcej, wbrew wcześniejszym doniesieniom, transakcja ma przyjąć formę nie wypożyczenia, a transferu definitywnego o wartości 8,5 miliona euro. Opłata ta może jednak wzrosnąć do 11 milionów w przypadku osiągnięcia celów zapisanych w umowie. Na Holendra czeka już kontrakt, który zwiąże obie strony do 30 czerwca 2024 roku.

Promes to najskuteczniejszy obcokrajowiec w historii Spartaka Moskwa, który w jego koszulce zdobył w sumie 66 bramek i posłał 33 asysty, a to wszystko w 135 występach. W 2017 roku świętował zdobycie mistrzostwa Rosji, wtedy też wybrano go najlepszym piłkarzem w kraju.

W bieżącej kampanii prawonożny zawodnik wziął udział w 25 spotkaniach, sześciokrotnie wpisał się na listę strzelców i posłał jedno podanie, które zakończyło się golem dla jego drużyny.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy