Radamel Falcao wybrał nowy klub

2024-06-13 22:32:30; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Radamel Falcao wybrał nowy klub Fot. Marta Fernandez Jimenez / Shutterstock.com
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Fabrizio Romano

Radamel Falcao prowadzi zaawansowanego negocjacje w sprawie dołączenia w szeregi Millonarios FC - uważa Fabrizio Romano. To jego pierwszy wybór.

Kolumbijski napastnik przez wiele lat z powodzeniem radził sobie na europejskich stadionach. Formą strzelecką zachwycał za czasów gry w FC Porto czy Atlético Madryt. To właśnie na Półwyspie Iberyjskim czuł się najlepiej.

Nie było w tym więc nic dziwnego, kiedy we wrześniu 2021 roku opuścił tureckie Galatasaray na rzecz powrotu do słonecznej Hiszpanii, gdzie otrzymał ofertę ze strony władz Rayo Vallecano.

Po wstąpieniu w szeregi stołecznego klubu nie był jednak w stanie notować regularne trafienia do siatki rywala, strzelając jedynie dwanaście goli na przestrzeni 80 rozegranych spotkań.

Kontrakt 38-latka wygaśnie wraz z końcem czerwca. Już teraz możemy być niemal pewnie, że współpraca nie zostanie prolongowana.

Tym samym Kolumbijczyk opuści Rayo jako wolny agent, co uczyni go łakomym kąskiem dla wielu zespołów. W kontekście przenosin doświadczonego napastnika spekulowano między innymi o amerykańskiej Major League Soccer. Pojawiały się również doniesienia o potencjalnej przeprowadzce do Malezji, gdzie usługami byłego gracza Atlético Madryt miał interesować się mistrz kraju, Johor Darul Ta'zim.

Wszystko wskazuje jednak na to, że po latach poza granicami swojego kraju Falcao wróci do ojczyzny.

Jak informuje Fabrizio Romano, zawodnik prowadzi zaawansowane negocjacje z kolumbijskim Millonarios FC. To właśnie tam chce grać na stare lata.