Radomiak Radom przeprowadzi największy transfer w swojej historii

Radomiak Radom przeprowadzi największy transfer w swojej historii
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Szymon Janczyk I Krzysztof Stanowski I Weszło

Radomiak Radom szykuje jeszcze kilka ruchów transferowych - podaje Szymon Janczyk z Weszło.

Jak pisze Janczyk, do Radomiaka na stałe mają dołączyć Raphael Rossi i Meik Karwot, którzy reprezentowali jego barwy już w poprzednim sezonie zakończonym dla radomian awansem do Ekstraklasy.

30-letni Rossi trafił do Radomiaka zimą na zasadzie wypożyczenia z FC Sion. Brazylijski środkowy obrońca rozegrał 16 meczów w I lidze. Początkowo kluby miały problem z dojściem do porozumienia w sprawie kwoty za wykup, ale finalnie udało się je osiągnąć. Zdaniem powyższego źródła radomianie zapłacą za defensora blisko 500 tysięcy złotych, co będzie rekordem klubu. Na zawodnika czeka trzyletnia umowa.

28-letni Karwot reprezentował barwy Radomiaka od 2018 roku, rozgrywając w jego koszulce 84 mecze. Defensywny pomocnik po sezonie stał się wolnym zawodnikiem i łączono go z Górnikiem Łęczna. Ostatecznie parafuje jednak kontrakt z beniaminkiem Ekstraklasy z Radomia.

Radomiak testuje również 21-letniego pomocnika Przemysława Sajdaka, a to samo czeka 21-letniego bramkarza Mateusza Górskiego.

Nieco wcześniej Krzysztof Stanowski informował też, że do Radomiaka na zasadzie transferu definitywnego z KTS-u Weszło trafi Jonathan Simba Bwanga.

AKTUALIZACJA: Karwot podpisał już umowę z Radomiakiem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tokio 2020: Składy na mecz półfinałowy Meksyk - Brazylia [OFICJALNIE] Tokio 2020: Składy na mecz półfinałowy Meksyk - Brazylia [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy