2022-04-11 20:06:15; Aktualizacja: 2 lata temu
Radomiak Radom z Jagiellonią Białystok na remis. Cudowny gol Marca Guala ozdobą meczu [WIDEO] Fot. Jagiellonia Białystok
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Radomiak Radom zremisował z Jagiellonią Białystok (2-2), a ozdobą meczu było trafienie zawodnika gości Marca Guala.

W poniedziałek rozegrane zostało ostatnie spotkanie w ramach 28. kolejki Ekstraklasy, a w nim mierzyły się ze sobą drużyny Radomiaka Radom oraz Jagiellonii Białystok. Pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze za sprawą Dawida Abramowicza.

Do przerwy na tablicy wyników widniał więc rezultat 1-0, a kwadrans po wznowieniu podwyższył go Karol Angielski.

Kiedy już wydawało się, że podopieczni Piotra Nowaka się nie podniosą, dali o sobie znać pozyskani niedawno gracze. Najpierw gola kontaktowego strzelił Diego Carioca, a pięć minut później wyrównał Marc Gual.

Trafienie Hiszpana to bezsprzecznie nie tylko ozdoba spotkania, ale i całej kolejki. Uderzył on zza pola karnego, a piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki.

Dla 26-latka było to drugie trafienie na boiskach Ekstraklasy.

Po tej kolejce Radomiak Radom plasuje się w tabeli na piątym miejscu, z kolei Jagiellonia Białystok jest jedenasta.