Rafał Makowski wraca do Polski

2024-06-19 23:01:23; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Rafał Makowski wraca do Polski Fot. Mateusz Porzucek / PressFocus
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Meczyki.pl

Rafał Makowski wzmocni szeregi GKS-u Tychy - podaje portal Meczyki.pl.

Rafał Makowski to postać dobrze znana wszystkim osobom śledzącym zmagania na szczeblu Ekstraklasy. 27-latek występował w przeszłości w takich klubach jak między innymi Legia Warszawa, Śląsk Wrocław oraz Radomiak Radom. Z tym pierwszym dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Polski i raz po krajowy puchar.

Najwięcej spotkań wśród polskich ekip przyszło mu jednak rozegrać w Radomiaku, którego barwy reprezentował w latach 2018-2020. Wówczas zanotował łącznie 69 występów, zdobywając 18 bramek i dokładając dziesięć asyst.

Następnie zdecydował się na przeprowadzkę do Śląska Wrocław, skąd zimą 2022 roku odszedł do węgierskiego Kisvárda FC, co było dość zaskakującym ruchem.

Jego umowa z obecnym pracodawcą wygaśnie wraz z końcem bieżącego roku kalendarzowego, a wszystko wskazuje na to, że Makowski opuści szeregi spadkowicza już w trakcie letniego okna transferowego.

27-latek dołączy bowiem do pierwszoligowego GKS-u Tychy, o czym informuje portal Meczyki.pl. W ekipie z województwa śląskiego pomocnik będzie miał okazję pracować z Dariuszem Banasikiem, którego warsztat trenerski poznał podczas pobytu w Radomiu.

Makowski zostanie zatem czwartym letnim wzmocnieniem dziewiątej siły ubiegłego sezonu na zapleczu Ekstraklasy. Wcześniej tyszanie ogłosili przyjścia Tobiasza Kubika, Maksymiliana Dziuby oraz Mateusza Górskiego.

Były gracz Legii Warszawa oraz Śląska Wrocław zanotował w sumie 35 występów w koszulce węgierskiego zespołu podczas minionych rozgrywek. Strzelił trzy gole i zaliczył siedem asyst.