Rafinha już znalazł nowy klub

Rafinha już znalazł nowy klub fot. Bayern Monachium
Karol Brandt
Źródło: Globo Esporte | LANCE!

30 czerwca kontrakt Rafinhi z Bayernem Monachium dobiegnie końca. Następnie Brazylijczyk ma dołączyć do Flamengo.

Prawy defensor do Europy przyjechał w 2005 roku. Wówczas Schalke zapłaciło za niego pięć milionów euro. W barwach „Czeladników” Brazylijczyk z niemieckim paszportem rozegrał 198 spotkań, w których strzelił 11 goli i zanotował 25 asyst. Następnie zdecydował się na wyjazd do Włoch.

Genoa przelała na konto ekipy z Gelsenkirchen osiem milionów euro, lecz już po roku zawodnik z Kraju Kawy powrócił do Niemiec. Tym razem zasilił on Bayern Monachium. Jak się okazało, była to dla niego doskonała decyzja.

Od początku jego współpraca z Bawarczykami układała się doskonale. Łącznie przez osiem sezonów Rafinha przywdziewał trykot „Gwiazdy Południa” 266 razy, a swoją obecność na boisku zaznaczył sześcioma trafieniami i 29 kluczowymi podaniami. Ponadto zdobył on z tym klubem m.in. puchar Ligi Mistrzów i siedem razy wygrał Bundesligę. Jego umowa wygasa jednak 30 czerwca i od dłuższego czasu wiadomo, że nie zostanie ona przedłużona.

Według brazylijskich mediów 33-latek będzie kontynuował swoją karierę we Flamengo. Globo Esporte donosi, że gracz jest już po słowie z klubem z Rio de Janeiro i lada dzień ma podpisać dwuletni kontrakt. Tym samym po 14 latach powróci on do rodzimego kraju, gdzie jak dotąd na seniorskim poziomie reprezentował barwy Londriny Esporte Clube oraz Coritiby. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy