Rafinha opuszcza Barcelonę. Brazylijczyk ponownie dołączy do Celty Vigo!

Rafinha opuszcza Barcelonę. Brazylijczyk ponownie dołączy do Celty Vigo!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: RAC1

Rafinha jest bardzo bliski sfinalizowania swoich przenosin do Celty Vigo.

Dwukrotny reprezentant Brazylii rozpoczął obecne rozgrywki w wyjściowym składzie Barcelony. W dużej mierze zawdzięcza ten fakt problemom zdrowotnym wielu podstawowych zawodników „Dumy Katalonii”.

Przedstawiciele ekipy z Camp Nou pomimo kłopotów kadrowych nie zmieli swojego stosunku do osoby środkowego pomocnika i nadal liczyli na to, że w końcówce trwającego letniego okienka transferowego znajdzie się chętny na jego usługi.

Początkowo media z Półwyspu Iberyjskiego informowały, że zainteresowanie 26-letnim piłkarzem przejawia Valencia, ale ostatecznie nie podjęła ona żadnych konkretnych kroków zmierzających do jego pozyskania. Z tego też powodu coraz więcej wskazywało na to, że Brazylijczyk zostanie zmuszony do pozostania w Barcelonie, gdzie z czasem musiałbym się pogodzić z rolą rezerwowego.

Teraz tuż przed zamknięciem letniego okienka transferowego pojawiła się dla niego duża szansa na opuszczenie szeregów „Dumy Katalonii”, ponieważ chęć sprowadzenia pomocnika przejawiła Celta Vigo.

Według Gerard Romero ze stacji radiowej RAC1, klub z Estadio Balaídos jest gotowy wypożyczyć Rafinhę na cały sezon z opcją definitywnego wykupu za 10 milionów euro oraz opłacać połowę jego pensji.

Władze Barcelony są gotowe przystać na pierwszy z wymienionych warunków, ale nie chcą się zgodzić na pokrywanie żadnej części wynagrodzenia swojego piłkarza.

Przedstawiciele Celty liczą na to, że uda im się wypracować zadowalające porozumieniem przed zamknięciem letniego okienka transferowego i dopiąć wszystkie formalności związane ze sprowadzeniem Rafinhi.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Piłkarz jednego gola Piłkarz jednego gola Lech Poznań złożył ofertę za Daniego Ramíreza Lech Poznań złożył ofertę za Daniego Ramíreza OFICJALNIE: Nikola Kuveljić w Wiśle Kraków OFICJALNIE: Nikola Kuveljić w Wiśle Kraków Lukas Podolski znowu nie dla Górnika Zabrze. Znalazł nowy klub... Lukas Podolski znowu nie dla Górnika Zabrze. Znalazł nowy klub... OFICJALNIE: Łukasz Gikiewicz w Al-Faisaly OFICJALNIE: Łukasz Gikiewicz w Al-Faisaly Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy