Rafinha opuszcza Barcelonę. Brazylijczyk ponownie dołączy do Celty Vigo!

Rafinha opuszcza Barcelonę. Brazylijczyk ponownie dołączy do Celty Vigo!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: RAC1

Rafinha jest bardzo bliski sfinalizowania swoich przenosin do Celty Vigo.

Dwukrotny reprezentant Brazylii rozpoczął obecne rozgrywki w wyjściowym składzie Barcelony. W dużej mierze zawdzięcza ten fakt problemom zdrowotnym wielu podstawowych zawodników „Dumy Katalonii”.

Przedstawiciele ekipy z Camp Nou pomimo kłopotów kadrowych nie zmieli swojego stosunku do osoby środkowego pomocnika i nadal liczyli na to, że w końcówce trwającego letniego okienka transferowego znajdzie się chętny na jego usługi.

Początkowo media z Półwyspu Iberyjskiego informowały, że zainteresowanie 26-letnim piłkarzem przejawia Valencia, ale ostatecznie nie podjęła ona żadnych konkretnych kroków zmierzających do jego pozyskania. Z tego też powodu coraz więcej wskazywało na to, że Brazylijczyk zostanie zmuszony do pozostania w Barcelonie, gdzie z czasem musiałbym się pogodzić z rolą rezerwowego.

Teraz tuż przed zamknięciem letniego okienka transferowego pojawiła się dla niego duża szansa na opuszczenie szeregów „Dumy Katalonii”, ponieważ chęć sprowadzenia pomocnika przejawiła Celta Vigo.

Według Gerard Romero ze stacji radiowej RAC1, klub z Estadio Balaídos jest gotowy wypożyczyć Rafinhę na cały sezon z opcją definitywnego wykupu za 10 milionów euro oraz opłacać połowę jego pensji.

Władze Barcelony są gotowe przystać na pierwszy z wymienionych warunków, ale nie chcą się zgodzić na pokrywanie żadnej części wynagrodzenia swojego piłkarza.

Przedstawiciele Celty liczą na to, że uda im się wypracować zadowalające porozumieniem przed zamknięciem letniego okienka transferowego i dopiąć wszystkie formalności związane ze sprowadzeniem Rafinhi.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Havertz poprosił władze Bayeru o transfer Havertz poprosił władze Bayeru o transfer OFICJALNIE: Praszelik w Śląsku Wrocław OFICJALNIE: Praszelik w Śląsku Wrocław FC Barcelona wygrała z Santosem spór o transfer Neymara [OFICJALNIE] FC Barcelona wygrała z Santosem spór o transfer Neymara [OFICJALNIE] Chelsea negocjuje z Havertzem. Hit transferowy coraz bliżej Chelsea negocjuje z Havertzem. Hit transferowy coraz bliżej CIES: Najbardziej wartościowi gracze z końcówkami umów, czyli z kim warto przedłużyć kontrakt CIES: Najbardziej wartościowi gracze z końcówkami umów, czyli z kim warto przedłużyć kontrakt Bohar zostanie drugim najdroższym piłkarzem transferowanym wewnątrz Ekstraklasy?! Bohar zostanie drugim najdroższym piłkarzem transferowanym wewnątrz Ekstraklasy?! Guendouzi na wylocie z Arsenalu. Francuz odsunięty od pierwszego zespołu Guendouzi na wylocie z Arsenalu. Francuz odsunięty od pierwszego zespołu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy