Raheem Sterling na wylocie z Manchesteru City?! Możliwy hitowy zimowy transfer

Raheem Sterling na wylocie z Manchesteru City?! Możliwy hitowy zimowy transfer fot. Han Yan/Xinhua/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport

FC Barcelona nie zrezygnowała z pomysłu nawiązania współpracy z Raheemem Sterlingiem i spróbuje sięgnąć po reprezentanta Anglii w trakcie zimowego okna transferowego - przekonuje „Sport”.

Najbliższa przyszłość wszechstronnego ofensywnego zawodnika stoi pod dużym znakiem zapytania już od dłuższego czasu w związku napotkanymi trudnościami odnoszącymi się do podpisania przez niego nowego kontraktu z Manchesterem City.

Ekipa z Etihad Stadium przeprowadziła do tej pory wstępne rozmowy z piłkarzem i stawiane przez niego wygórowane oczekiwania mogą finalnie okazać się niemożliwe do spełnienia przez aktualnego mistrza Anglii.

Z tego też powodu przedstawiciele „The Citizens”, pomimo sprzeciwu Pepa Guardioli, otworzyli się w minionych miesiącach na przedwczesne zakończenie współpracy z 26-latkiem, którego umowa ulega wygaśnięciu 30 czerwca 2023 roku.

Gdyby tego było mało, to władze Manchesteru City były skłonne do użycia osoby Raheema Sterlinga jako karty przetargowej w negocjacjach z Tottenhamem w celu sprowadzenia do siebie Harry'ego Kane'a.

Możliwość realizacji takiej operacji została jednak zablokowana przez samego gwiazdora aktualnego mistrza Anglii i w efekcie obaj pozostali w swoich dotychczasowych klubach, choć historia skrzydłowego z Etihad Stadium mogła potoczyć się jeszcze inaczej, o czym poinformował kataloński „Sport”.

Wspomniane źródło przekonuje, że poważne zainteresowanie usługami reprezentanta „Trzech Lwów” w trakcie letniego okna transferowego wyraziła... FC Barcelona.

Dyrektor do spraw piłki nożnej Mateu Alemany miał nawet osobiście negocjować w Manchesterze warunki przeprowadzki 26-latka na Camp Nou.

„Duma Katalonii” nie posiadała naturalnie wystarczających środków w postaci 100 milionów funtów (nieco ponad 115 milionów euro), aby spełnić oczekiwania Manchesteru City, ale chciała w całą operację włączyć Antoine'a Griezmanna, Ousmane'a Dembélé i Sergiego Roberto lub po prostu wypożyczyć Sterlinga.

„Sport” uważa, że zainteresowane strony były bliskie osiągnięcia porozumienia, ale finalnie zabrakło im czasu na dopięcie wszystkich szczegółów.

FC Barcelona nie zraża się jednak tym faktem i zimą zamierza ponownie nawiązać kontakt z Manchesterem City, aby przekonać jego władze do wypożyczenia 26-latka, o ile zgromadzi potrzebne fundusze na opłacenie kontraktu piłkarza, a ten gwarantuje mu 300 tysięcy funtów tygodniowo.

Sam Anglik znajduje się obecnie w stosunkowo trudnym położeniu w klubie, ponieważ stracił miejsce w składzie aktualnego mistrza kraju, w którym obecnie większym zaufaniem Pepa Guardioli cieszą się sprowadzony latem Jack Grealish oraz Ferran Torres, Gabriel Jesus, Phil Foden i Riyad Mahrez.

Sterling pojawił się pięciokrotnie na boisku w trwających rozgrywkach (raz w wyjściowym składzie) i zdobył jedną bramkę.

***

Manchester City: Zmiany w radzie drużyny

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy