Raiola o Mistrzostwach Świata w Katarze: Jeśli pozwolimy sobie na politykę w piłce nożnej, jaki będzie następny krok?!

Raiola o Mistrzostwach Świata w Katarze: Jeśli pozwolimy sobie na politykę w piłce nożnej, jaki będzie następny krok?! fot. Antonio Balasco / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja
Źródło: NOS

Znany agent piłkarski, Mino Raiola, skomentował protest dotyczący organizacji Mistrzostw Świata w Katarze.

W ostatnim czasie Norwegowie rozpoczęli sprzeciw przeciwko warunkom, w jakich pracują robotnicy w Katarze podczas przygotowań do turnieju. Jak policzył „The Guardian”, z powodu braku zabezpieczeń oraz wysokich temperatur zmarło już ponad 6500 osób.

Szybko do protestu dołączyli Niemcy oraz Holendrzy, których federacja wystosowała specjalne oświadczenie. Uznano w nim, że nie trzeba zmienić miejsca rozgrywania mistrzostw, ale wykorzystać go jako promocję praw człowieka.

W programie „Studio Voetbal”, organizowanym przez „NOS”, Mino Raiola - agent największych piłkarzy między innymi Paula Pogby, Erlinga Haalanda czy Zlatana Ibrahimovicia - skomentował ostatnie protesty.

- Jeśli pozwolimy sobie na użycie polityki w piłce nożnej, jaki będzie następny krok? Przerwiemy Eredivisie do czasu rozwiązania sprawy z dopłatami? Zawiesimy holenderski futbol do czasu zakończenia sprawy Groningen? KNVB robi to ze względu na jego zachowanie podczas głosowania FIFA - powiedział Raiola.

- W wielu stanach w Ameryce ludzie wciąż są skazywani na śmierć. Czy nie będziemy tam grać w piłkę nożną? Czy nie będziemy już grać przeciwko chińskim oraz rosyjskim klubom? Polityka powinna trzymać cię z dala od piłkarzy. Oni są wolni. Mogą robić, co chcą za pośrednictwem swoich kont w mediach społecznościowych. To jest ich prawo. Ale dziwi mnie, że pozwalamy piłkarzom grać w polityczną grę, podczas gdy FIFA ma zapisane w regulaminie, że nie wolno składać oświadczeń politycznych - wyjaśnił Włoch.

- Taka jest moja opinia. Na zawodników jest wywierana presja przez związki. Wolałbym, aby zawodnicy sami organizowali swoje akcje, zamiast składać oświadczenia za pośrednictwem kadr narodowych - zakończył 53-latek.

KACPER SASIAK

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy