Raków Częstochowa bliżej hitowego transferu?! Odrzucona oferta z Chinese Super League

Raków Częstochowa bliżej hitowego transferu?! Odrzucona oferta z Chinese Super League fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: ABC Gazetesi

Raków Częstochowa nadal szuka napastnika i celuje w pozyskanie Serdara Dursuna. Okazuje się, że poza ofertą z Polski Turek miał też propozycję przenosin do Changchun Yatai. Tę postanowił jednak odrzucić - informuje „ABC Gazetesi”.

Raków Częstochowa, choć pokonał w miniony weekend Górnika Zabrze w stosunku 2-0, to nadal boryka się z problemem, jeśli chodzi o skuteczność. Podopieczni Marka Papszuna oddali w tym spotkaniu aż 23 strzały i osiem z nich w światło bramki, co przełożyło się na dwa gole.

Wicemistrz Polski szuka zatem nowego napastnika, który wzmocni rywalizację. Pojawiły się zatem wieści, że na radarze jest Serdar Dursun z Fenerbahçe. Informacje potwierdził też szef rady nadzorczej klubu Wojciech Cygan.

Piotr Koźmiński informował natomiast, że Turek poza Rakowem ma też inne opcje, a według informacji, które podaje „ABC Gazetesi”, jedna z nich pochodziła z chińskiego Changchun Yatai. Została jednak odrzucona przez zawodnika.

Na razie nie wiadomo jednak, jaką decyzję Dursun podjął co do propozycji lidera Ekstraklasy.

Sprawa wydaje się zatem otwarta, ale klub spod Jasnej Góry musi się pospieszyć, bo do zamknięcia okna transferowego w naszym kraju została niewiele czasu - dwa dni.

Reprezentant Turcji, który trafił do Fenerbahçe z Darmstadt w lipcu 2021 roku, rozegrał w tym sezonie łącznie 16 meczów. W tym czasie strzelił trzy gole, a do dorobku dorzucił jeszcze dwie asysty.

Kontrakt atakującego z obecnym pracodawcą wygasa 30 czerwca 2024 roku, ale zawiera opcję przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Klub Kokosa” w Lechii Gdańsk „Klub Kokosa” w Lechii Gdańsk Raków Częstochowa starał się o „prawdziwego kozaka” do linii ataku Raków Częstochowa starał się o „prawdziwego kozaka” do linii ataku Legia Warszawa ma na krótkiej liście piłkarza łączonego do tej pory z Lechem Poznań Legia Warszawa ma na krótkiej liście piłkarza łączonego do tej pory z Lechem Poznań Raków Częstochowa i Legia Warszawa zainteresowane gwiazdą ligowego rywala, ale transfer poza zasięgiem Raków Częstochowa i Legia Warszawa zainteresowane gwiazdą ligowego rywala, ale transfer poza zasięgiem Karim Benzema odchodzi z Realu Madryt [Gianluca Di Marzio] Karim Benzema odchodzi z Realu Madryt [Gianluca Di Marzio] Ariel Mosór może odejść z Piasta Gliwice do topowej europejskiej ligi Ariel Mosór może odejść z Piasta Gliwice do topowej europejskiej ligi Kacper Tobiasz łączony z nowym klubem. Może zostać następcą innego Polaka Kacper Tobiasz łączony z nowym klubem. Może zostać następcą innego Polaka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy