Raków Częstochowa: Były kapitan rozżalony pożegnaniem? „Tego żałuję najbardziej”

Raków Częstochowa: Były kapitan rozżalony pożegnaniem? „Tego żałuję najbardziej” fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: sport.tvp.pl

Raków Częstochowa w zimowym oknie transferowym pozbył się kapitana Andrzeja Niewulisa, który trafił do Miedzi Legnica. Teraz opowiedział on o kulisach opuszczenia lidera Ekstraklasy.

Raków Częstochowa pozyskał w zimowym oknie transferowym Adriana Gryszkiewicza. Między innymi dlatego w klubie uznali, że to dobry moment, by pożegnać wieloletniego kapitana Andrzeja Niewulisa.

Zainteresowanie 33-latkiem było spore, bo chciała go przecież Jagiellonia Białystok, ale on postanowił dołączyć do Miedzi Legnica.

Na łamach sport.tvp.pl ukazał się z nim wywiad, w którym opowiedział o kulisach odejścia z lidera Ekstraklasy.

- Bardzo mocno to przeżyłem. Cała sytuacja bardzo mnie „gniotła”. Najpierw doszło do szczerej rozmowy z trenerem Markiem Papszunem, później rozmawiałem także z władzami klubu. Najgorsze w tym wszystkim jest dla mnie to, że nie miałem nawet szansy podjąć rywalizacji. Byłoby mi łatwiej, gdybym po prostu okazał się słabszy w trakcie okresu przygotowawczego. Nie było jednak możliwości, by to sprawdzić - stwierdził.

Czy Niewulis czuł się wypchnięty z Częstochowy?

- Nosiłem opaskę kapitana, dużo dałem klubowi, a klub bardzo przyczynił się do mojego rozwoju. To działało w obie strony. Szkoda, że nie było mi dane zostać i powalczyć. Żałuję również tego, że nie miałem możliwości żeby pożegnać się z kibicami. Opublikowałem oświadczenie, ale to nie to samo, co pożegnanie się na murawie - dodał.

Cały wywiad można przeczytać w tym miejscu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Legia Warszawa ma chętnego na niechcianego obrońcę. Jeden warunek Legia Warszawa ma chętnego na niechcianego obrońcę. Jeden warunek Bartosz Białek nie przekonał. Musi szukać nowego klubu Bartosz Białek nie przekonał. Musi szukać nowego klubu Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam Transfery - Relacja na żywo [01/06/2023] Transfery - Relacja na żywo [01/06/2023]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy