Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro

Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: gazetta.gr

Gonzalo Ávila Gordón znany też jako Pipa, znalazł się na celowniku Rakowa Częstochowa - informuje gazzetta.gr.

Raków Częstochowa to lider Ekstraklasy, którego celem jest nie tylko mistrzostwo Polski, ale i awans do europejskich pucharów w kolejnym sezonie. W związku z tym już teraz jest budowany zespół, który ma walczyć w Europie.

Pod Jasną Górą są zdania, że w zimie będą potrzebne wzmocnienia, które powinny dać trenerowi Markowi Papszunowi jeszcze większy komfort, jeśli chodzi o wybór jedenastki.

Do tej pory łączni z przenosinami do wicemistrza Polski byli między innymi Jean Carlos oraz Saïd Hamulic. Teraz do tej grupy dołącza także Gonzalo Ávila Gordón, znany też jako Pipa. Według informacji gazzetta.gr Olympiakos otrzymał za niego oficjalną ofertę.

Na razie nie wiadomo, czy zostanie przyjęta, ale fakty są takie, że prawdopodobnie wkrótce ruszą negocjacje.

Grecy są skorzy, by pozbyć się Hiszpana. Ten bowiem nie mieści się w koncepcji trenera i jeśli tylko pojawi się stosowna propozycja, to 24-latek otrzyma zgodę na transfer.

Na ten moment nie wiadomo, ile mogłaby wynieść kwota potencjalnej transakcji. Warto jednak zaznaczyć, że latem Pipa trafił do Olympiakosu z Huddersfield za milion euro.

Od tamtej pory rozegrał łącznie 21 spotkań, a jego dorobek to asysta. Jego nominalna pozycja to prawa obrona, ale w razie potrzeby może też grać na obu wahadłach.

Kontrakt wiąże go z obecnym zespołem do 30 czerwca 2025 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy