Raków Częstochowa finalizuje drugi największy transfer w swojej historii. „Jest gotowy w 80%”

Raków Częstochowa finalizuje drugi największy transfer w swojej historii. „Jest gotowy w 80%” fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: gsp.ro

Bogdan Racovițan wkrótce powinien zasilić szeregi Rakowa Częstochowa. O zaawansowanych negocjacjach za pośrednictwem GSP Live informuje właściciel FC Botoșani Valeriu Iftime.

Raków Częstochowa nie jest w zimowym oknie transferowym szczególnie aktywny, ale za to konkretny. Do tej pory poinformowano o sprowadzeniu Szymona Czyża, a także osiągnięciu porozumienia z Dinamem Bukareszt w kwestii sprowadzenia Deiana Sorescu.

Transfer tego zawodnika to największy zakup w historii klubu, bo Rumuni zarobią na nim ponad 700 tysięcy euro. Do tej kwoty dojdą jeszcze bonusy oraz procent od następnej transakcji.

Wygląda na to, że wicemistrzowie Polski mocno upatrzyli sobie tamten kierunek, ponieważ od jakiegoś czasu mówi się także o kandydaturze Bogdana Racovițana.

Choć jego pracodawca, czyli FC Botoșani, był początkowo sceptyczny do tego ruchu, to wszystko wskazuje na to, że wkrótce powinien on zostać zrealizowany, o czym przekonuje zresztą właściciel tego klubu Valeriu Iftime. W grę wchodzi drugi co do wielkości transfer w historii Rakowa.

Według informacji podawanych przez gsp.ro triumfator poprzedniej edycji Pucharu Polski zaoferował za reprezentanta Rumunii do lat 21 konkretną sumę, czyli 550 tysięcy euro. Do tej kwoty miałyby dojść bonusy, a także procent od ewentualnej sprzedaży.

- Przenosiny Racovițana do Rakowa są zrealizowane w 80 procentach. Jest jeszcze kilka szczegółów do wypracowania, ale wygląda to optymistycznie. Mamy też oferty z Polski za innego naszego zawodnika - przyznał Iftime.

Urodzony w Dijon defensor rozegrał w tym sezonie 22 mecze, a w tym czasie strzelił jednego gola.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy