Raków Częstochowa finalizuje pierwszy letni transfer

Raków Częstochowa finalizuje pierwszy letni transfer fot. Adam Starszynski / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Piotr Koźmiński [WP Sportowe Fakty]

Raków Częstochowa jest o krok od finalizacji pierwszego transferu, a nowym zawodnikiem lidera Ekstraklasy zostanie Maxime Dominguez - donosi Piotr Koźmiński.

Raków Częstochowa jest o krok od zapewnienia sobie mistrzostwa Polski, a co za tym idzie, od udziału w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Celem tej ekipy będzie oczywiście awans do jakichkolwiek europejskich pucharów, ale wiadomo, że pod Jasną Górą po cichu myślą o elicie.

Żeby ten plan się ziścił, na pewno należy odpowiednio zasilić kadrę pierwszego zespołu. Ostatnio jednak właściciel Michał Świerczewski zapowiadał, że nie ma co spodziewać się w tej kwestii jakoegoś wielkiego szaleństwa na rynku transferowym.

Fakty są jednak takie, że sezon się nie skończył, a Raków ma już właściwie dograny pierwszy letni transfer. Według informacji Piotra Koźmińskiego tym będzie Maxime Dominguez z Miedzi Legnica.

Drużyna defensywnego pomocnika wprawdzie spada z Ekstraklasy, ale on sam ma za sobą udany okres. Do tego stopnia, że interesowały się nim czołowe polskie zespoły. Najkonkretniejsze okazały się jednak „Medaliki”.

27-latek przeniesie się pod Jasną Górą w ramach wolnego transferu. Szczegóły jego umowy na ten moment nie są jednak znane.

Poza nim z Rakowem łączony jest też Łukasz Zwoliński.

Maxime Dominguez to natomiast wychowanek Servette FC, który w swojej karierze grał też dla FC Zürich oraz Lausanne-Sport.

Do Miedzi Legnica trafił latem 2021 roku. W tym sezonie rozegrał na szczeblu Ekstraklasy łącznie 28 meczów, a jego dorobek stanowią gol oraz sześć asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie” Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie” Walczyły o niego FC Barcelona i Arsenal. Wolał trafić do Arabii Saudyjskiej Walczyły o niego FC Barcelona i Arsenal. Wolał trafić do Arabii Saudyjskiej Górnik Zabrze zdąży z transferem napastnika? Wszystko jasne Górnik Zabrze zdąży z transferem napastnika? Wszystko jasne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy