Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE]

Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] fot. TVP Sport
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Raków Częstochowa

Raków Częstochowa potwierdził dłuższą przerwę w grze Bena Ledermana.

Wicemistrz Polski, a także triumfator rodzimego pucharu i superpucharu, w czwartek mierzył się w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy z ekipą Sūduva Mariampol. Mecz rozgrywany na Litwie zakończył się bezbramkowym remisem.

Lederman pojawił się w podstawowym składzie Rakowa na to spotkanie, ale udział w nim zakończył już w 5. minucie. 21-letni pomocnik ucierpiał w starciu z Nacho Casesem, wskutek którego groźnie podwinęła mu się noga i uszkodził prawe kolano.

Jak poinformował już dzisiaj Raków, u Ledermana stwierdzono naderwanie więzadła pobocznego w kolanie i czekają go trzy-cztery miesiące przerwy. To dużo, ale częstochowianie podkreślili, że początkowa diagnoza sugerowała jeszcze dłuższą przerwę, nawet dziesięciomiesięczną, więc najczarniejszy scenariusz się nie ziści.

Dokładna forma leczenia zawodnika zostanie określona po kolejnych, szczegółowych badaniach.

Lederman trafił do Rakowa w zeszłym roku i do tej pory zaliczył w jego koszulce 24 występy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy