Raków Częstochowa liczy na rekordową sprzedaż. Trzy miliony euro odrzucone

Raków Częstochowa liczy na rekordową sprzedaż. Trzy miliony euro odrzucone fot. Marcin Kadziolka / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Przegląd Sportowy

Raków Częstochowa wierzy, że w niedalekiej przyszłości uda mu się zarobić duże pieniądze na sprzedaży Kamila Piątkowskiego. Na łamach „Przeglądu Sportowego” możemy przeczytać, że polski klub odrzucił już za niego ofertę opiewająca na trzy miliony euro.

Środkowy obrońca przeniósł się do ekipy z województwa śląskiego na zasadzie wolnego transferu w lipcu ubiegłego roku z Zagłębia Lubin.

Początkowo pełnił w zespole prowadzonym przez Marka Papszuna funkcję rezerwowego, ale z każdym upływającym tygodniem przybliżał się do odgrywania ważniejszej roli w drużynie, co pozwala mu obecnie cieszyć się z miana podstawowego defensora Rakowa.

Dobra postawa prezentowana przez młodzieżowego reprezentanta Polski w ubiegłym sezonie sprawiła, że zainteresowanie jego usługami przejawiło kilka zagranicznych klubów.

Spośród nich najbardziej konkretni okazali się przedstawiciele Udinese, którzy zaoferowali trzy miliony euro za 20-letniego zawodnika. Ekipa z Częstochowy odrzuciła jednak tę propozycję i liczy na to, że w niedalekiej przyszłości otrzyma za niego dużo więcej pieniędzy o czym powiedział otwarcie właściciel klubu w rozmowie z Maciejem Wąsowskim w „Przeglądzie Sportowym”.

- Była jedna kość niezgody. Chodziło o wpisanie do umowy transferowej procentu, który trafiłby do nas przy kolejnej zmianie klubu. Nie jesteśmy w takiej sytuacji, żeby sprzedawać naszych zawodników za wszelką cenę. Kamil może się u nas jeszcze rozwinąć, bo regularnie gra i cały czas robi postępy. Uważam, że w przyszłości możemy dostać za niego korzystniejszą propozycję - powiedział Michał Świerczewski.

We wspomnianym źródle możemy przeczytać, że Kamil Piątkowski znajduje się pod baczną obserwacją wysłanników klubów z Belgii, Holandii oraz angielskiej Championship, które już zimą mogą zgłosić się po młodego defensora.

20-latek wystąpił w 13 meczach w tym sezonie i zdobył w nich jednego gola.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea szykuje niemieckiego trenera Chelsea szykuje niemieckiego trenera Olympique Marsylia czeka na Milika. Problemem konflikt zawodnika z Napoli Olympique Marsylia czeka na Milika. Problemem konflikt zawodnika z Napoli Wieczysta Kraków z jeszcze jednym transferem byłego ekstraklasowicza. Seweryn Michalski dołączył do zespołu [OFICJALNIE] Wieczysta Kraków z jeszcze jednym transferem byłego ekstraklasowicza. Seweryn Michalski dołączył do zespołu [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najmłodszy trener w historii belgijskiej ligi OFICJALNIE: Najmłodszy trener w historii belgijskiej ligi Real Madryt: Ødegaard chce transferu Real Madryt: Ødegaard chce transferu OFICJALNIE: Wielki powrót Klaasa-Jana Huntelaara OFICJALNIE: Wielki powrót Klaasa-Jana Huntelaara Klubowe Mistrzostwa Świata 2020: Rozlosowano drabinkę turnieju Klubowe Mistrzostwa Świata 2020: Rozlosowano drabinkę turnieju

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy