Raków Częstochowa liczy na rekordową sprzedaż. Trzy miliony euro odrzucone

Raków Częstochowa liczy na rekordową sprzedaż. Trzy miliony euro odrzucone fot. Marcin Kadziolka / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Przegląd Sportowy

Raków Częstochowa wierzy, że w niedalekiej przyszłości uda mu się zarobić duże pieniądze na sprzedaży Kamila Piątkowskiego. Na łamach „Przeglądu Sportowego” możemy przeczytać, że polski klub odrzucił już za niego ofertę opiewająca na trzy miliony euro.

Środkowy obrońca przeniósł się do ekipy z województwa śląskiego na zasadzie wolnego transferu w lipcu ubiegłego roku z Zagłębia Lubin.

Początkowo pełnił w zespole prowadzonym przez Marka Papszuna funkcję rezerwowego, ale z każdym upływającym tygodniem przybliżał się do odgrywania ważniejszej roli w drużynie, co pozwala mu obecnie cieszyć się z miana podstawowego defensora Rakowa.

Dobra postawa prezentowana przez młodzieżowego reprezentanta Polski w ubiegłym sezonie sprawiła, że zainteresowanie jego usługami przejawiło kilka zagranicznych klubów.

Spośród nich najbardziej konkretni okazali się przedstawiciele Udinese, którzy zaoferowali trzy miliony euro za 20-letniego zawodnika. Ekipa z Częstochowy odrzuciła jednak tę propozycję i liczy na to, że w niedalekiej przyszłości otrzyma za niego dużo więcej pieniędzy o czym powiedział otwarcie właściciel klubu w rozmowie z Maciejem Wąsowskim w „Przeglądzie Sportowym”.

- Była jedna kość niezgody. Chodziło o wpisanie do umowy transferowej procentu, który trafiłby do nas przy kolejnej zmianie klubu. Nie jesteśmy w takiej sytuacji, żeby sprzedawać naszych zawodników za wszelką cenę. Kamil może się u nas jeszcze rozwinąć, bo regularnie gra i cały czas robi postępy. Uważam, że w przyszłości możemy dostać za niego korzystniejszą propozycję - powiedział Michał Świerczewski.

We wspomnianym źródle możemy przeczytać, że Kamil Piątkowski znajduje się pod baczną obserwacją wysłanników klubów z Belgii, Holandii oraz angielskiej Championship, które już zimą mogą zgłosić się po młodego defensora.

20-latek wystąpił w 13 meczach w tym sezonie i zdobył w nich jednego gola.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Ødegaard ma opcję przeprowadzki do Premier League Real Madryt: Ødegaard ma opcję przeprowadzki do Premier League Milik pokonał ostatnią przeszkodę. Transfer nieunikniony Milik pokonał ostatnią przeszkodę. Transfer nieunikniony Inter Mediolan ma nowy pomysł na pozbycie się Eriksena. Włosi chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu Inter Mediolan ma nowy pomysł na pozbycie się Eriksena. Włosi chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu Real Madryt: Ødegaardowi najbliżej do Sevilli Real Madryt: Ødegaardowi najbliżej do Sevilli Kłopoty Breela Embolo. Policja uważa, że to on uciekał przed nią przez dach Kłopoty Breela Embolo. Policja uważa, że to on uciekał przed nią przez dach Reprezentacja Polski: Zbigniew Boniek wykluczył jednego z kandydatów na nowego selekcjonera Reprezentacja Polski: Zbigniew Boniek wykluczył jednego z kandydatów na nowego selekcjonera Jon Flanagan nie przeszedł testów medycznych Jon Flanagan nie przeszedł testów medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy