Raków Częstochowa. Nowy prezes zapowiada ofensywę transferową po zdobyciu mistrzostwa Polski. „Nie ma innej możliwości”

2023-02-25 12:02:48; Aktualizacja: 1 rok temu
Raków Częstochowa. Nowy prezes zapowiada ofensywę transferową po zdobyciu mistrzostwa Polski. „Nie ma innej możliwości” Fot. Jakub Ziemianin | Raków Częstochowa
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Stan Futbolu

Raków Częstochowa przewodzi Ekstraklasie i pewnie zmierza po mistrzostwo Polski. W razie sięgnięcia po tytuł szykuje się zatem ofensywa transferowa tego zespołu, co potwierdził w „Stanie Futbolu” prezes Piotr Obidziński.

Raków Częstochowa zwiększy w tej kolejce przewagą nad drugą w tabeli Legią Warszawa. Podopieczni Marka Papszuna pokonali bowiem na wyjeździe Jagiellonię Białystok w stosunku 2-1, z kolei „Wojskowi” tylko zremisowali u siebie z Widzewem Łódź (2-2).

W tym momencie zatem „Medaliki” mają już dziewięć punktów przewagi nad rywalem ze stolicy i pewnie zmierzają po mistrzostwo Polski.

Nawet jeśli uda się sięgnąć po tytuł, to nikt pod Jasną Górą nie zamierza osiąść na laurach. Celem będzie oczywiście Liga Mistrzów i wywalczenie sobie promocji gry w fazie grupowej.

Żeby jednak zwiększyć swoje szanse, Raków potrzebuje wzmocnień i z takiego samego założenia wychodzi nowy prezes Piotr Obidziński, który był bowiem programu „Stan Futbolu”.

- Czy będzie mocna inwestycja w pierwszy zespół po mistrzostwie Polski? Nie widzę innej możliwości i zgadzam się z przedmówcami, że konieczny jest środkowy napastnik. Trzeba przygotować poważne transfery, bo gra w pucharach to nie są przelewki - stwierdził.

Dlaczego były prezes Wisły Kraków dołączył do lidera Ekstraklasy?

- Moją rolą w klubie będzie przygotowanie się na różne scenariusze. A trzeba być również gotowy na te pechowe wydarzenia i wiedzieć, co można robić w danej sytuacji, żeby klub sobie poradził - stwierdził.