Raków Częstochowa: Piłkarz wróci do mistrza Polski. Ma dostać czystą kartę

Raków Częstochowa: Piłkarz wróci do mistrza Polski. Ma dostać czystą kartę fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Szymon Janczyk [Weszlo.com]

Wszystko wskazuje na to, że nowy trener Rakowa Częstochowa Dawid Szwarga da szansę Deianowi Sorescu, który ostatnio był wypożyczony do FCSB - podaje Szymon Janczyk na łamach Weszlo.com.

Deian Sorescu dołączył do Rakowa Częstochowa na początku 2022 roku. Polski klub zaoferował wtedy za niego prawdopodobnie około 700 tysięcy euro plus bonusy, bijąc tym samym swój transferowy rekord. Rumun Ekstraklasy nie podbił. Przez rok strzelił w niej trzy gole i zanotował dwie asysty, będąc daleko od roli kluczowego zawodnika.

Zimą częstochowianie wypożyczyli go do FCSB. Tam grający na prawej stronie boiska piłkarz zaliczył 18 występów. Nie obyło się bez pewnego zamieszania wokół jego osoby, bo właściciel klubu Gigi Becali po tym, jak jego drużyna straciła szanse na tytuł mistrzowski, nazwał go bezpłciowym i tchórzliwym graczem. Rumuni go nie wykupią.

Według informacji uzyskanych przez Szymona Janczyka nowy trener Rakowa Dawid Szwarga wierzy w 25-latka i najprawdopodobniej da mu szansę. Układa się to w pewną całość, ponieważ piłkarzowi nie było po drodze z Markiem Papszunem, który odchodzi z klubu.

Inna sprawa jest taka, że mistrzowi Polski po prostu ciężko byłoby znaleźć teraz kupca na piłkarza, który wyłożyłby za niego satysfakcjonujące pieniądze. Niezły sezon w Ekstraklasie mógłby to zmienić.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy