Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE]

Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] fot. Raków Częstochowa/Jakub Ziemianin
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Raków Częstochowa

Raków Częstochowa powitał w swoich szeregach bośniackiego bramkarza Muhameda Šahinovicia.

Muhamed Šahinović zasilił szeregi Rakowa Częstochowa na zasadzie transferu definitywnego. Bramkarz podpisał umowę ważną do 30 czerwca 2028 roku.

20-letni Bośniak przeniósł się do mistrza Polski z FK Sarajevo, a więc zespołu, z którego w 2021 roku trafił do niego Vladan Kovačević.

Mierzący 191 centymetrów wzrostu golkiper urodził się w Sarajewie i wychował w dotychczasowym klubie. W jego pierwszej drużynie uzbierał do tej pory 35 występów i 11 czystych kont. W trwającym sezonie pojawiał się na murawie 15 razy, a pięć meczów zakończył bez straty bramki.

Šahinović jest etatowym juniorskim i młodzieżowym reprezentantem swojego kraju. Na koncie ma spotkania w drużynach narodowych do lat 15, 16, 17, 18, 19 oraz 21.

- Moje pierwsze odczucia są bardzo dobre. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze. Rozmawiałem już z Vladanem. Mówił mi o Rakowie wszystko, co najlepsze i że jest tutaj wszystko, czego potrzebuję. Poinstruował mnie też w wielu kwestiach - powiedział nowy nabytek częstochowian po parafowaniu kontraktu.

Dla Rakowa, który zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli Ekstraklasy, to pierwszy transfer w ramach zimowego okna.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy