Raków Częstochowa pracuje nad transferem juniorskiego reprezentanta Polski

Raków Częstochowa pracuje nad transferem juniorskiego reprezentanta Polski fot. Tomasz Kudala / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Tomasz Włodarczyk [Piłkarski Salon]

Raków Częstochowa przejawia zainteresowanie usługami Dawida Drachala, o czym poinformował Tomasz Włodarczyk w programie „Piłkarski Salon”.

Raków Częstochowa szykuje się do walki o Ligę Mistrzów. Awans do tych elitarnych rozgrywek pozostaje w sferze marzeń, bo celem będzie raczej wywalczenie sobie promocji gry w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy.

Żeby zwiększyć swoje szanse, potrzebne są solidne wzmocnienia. Z tego powodu o krok od przenosin pod Jasną Górę jest Maxime Dominguez. Również wkrótce do mistrza Polski powinien dołączyć Łukasz Zwoliński.

Okazuje się, że poza nimi pod uwagę brany jest jeszcze jeden zawodników z Ekstraklasy, Dawid Drachal - donosi Tomasz Włodarczyk.

18-latek to spadkowicz z Ekstraklasy wspólnie z Miedzią Legnica. Pomimo gorszej dyspozycji drużyny, on wywarł na postronnych ekspertach dobre wrażenie, dlatego potencjalny ruch nie powinien nikogo dziwić.

Drachal to ofensywny pomocnik, który ma na swoim koncie występy w reprezentacji Polski do lat 18.

Jego atutem jest fakt, że może występować też na skrzydłach.

Polak rozegrał w tym sezonie dla Miedzi Legnica łącznie 13 spotkań, strzelając debiutancką bramkę.

Kontrakt wiąże go z obecnym zespołem do 30 czerwca 2025 roku.

Pochodzący z Radomia Drachal do Legnicy trafił z Escoli Varsovia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie” Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie” Walczyły o niego FC Barcelona i Arsenal. Wolał trafić do Arabii Saudyjskiej Walczyły o niego FC Barcelona i Arsenal. Wolał trafić do Arabii Saudyjskiej Górnik Zabrze zdąży z transferem napastnika? Wszystko jasne Górnik Zabrze zdąży z transferem napastnika? Wszystko jasne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy