Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę

Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: WP SportoweFakty

Raków Częstochowa zamierza powierzyć pierwszy zespół w ręce Dawida Szwargi w przypadku przeprowadzki Marka Papszuna do Legii Warszawa - przekonuje Marek Wawrzynowski z „WP SportoweFakty”.

Wspomniany dziennikarz poinformował jako pierwszy przed kilkoma dniami o prawdopodobnym osiągnięciu porozumienia pomiędzy dotychczasowym opiekunem „Czerwono-Niebieskich” a władzami „Wojskowych”.

Od tego momentu obóz zdobywcy Pucharu i Superpucharu Polski odnosił się na różne sposoby do opublikowanych doniesień, które zarazem dementował.

Mimo to Marek Wawrzynowski z „WP SportoweFakty” obstaje przy posiadanych przez siebie informacjach i teraz postanowił jeszcze „dolać oliwy do ognia” przekazaniem doniesień o prawdopodobnym następcy Marka Papszuna, którym miałby zostać jego dotychczasowy asystent - Dawid Szwarga.

31-latek dołączył do sztabu obecnego szkoleniowca Rakowa Częstochowa przed startem trwającego sezonu. Wcześniej pełnił identyczną rolę w GKS-ie Katowice w latach 2018-2021, który był prowadzony w tym czasie przez Rafała Góraka, Dariusza Dudka, Jacka Paszulewicza i Jakuba Dziółkę.

Wcześniej młody trener, ubiegający się dopiero o uzyskanie licencji UEFA Pro, współtworzył grupę Deductor, która zajmowała się systemem szkolenia opartym na rozumieniu gry oraz uczył się fachu u zagranicznych specjalistów takich jak Iddo Roscher (obecnie koordynator do spraw rozwoju talentów w Twente) czy Vitor Frade (portugalski ekspert do spraw szkolenia).

Wspomniany dziennikarz dodaje jednocześnie, że wciąż nie jest znany dokładny moment ewentualnego odejścia Papszuna. Legii Warszawa ma zależeć na pozyskaniu go już zimą, ale w takiej sytuacji zgodę na to muszą dać władze Rakowa. W przeciwnym razie „Wojskowi” musieliby poczekać na koniec rozgrywek, kiedy to wygaśnięciu ulegnie obecna umowa 47-latka.

Szwagra w przypadku przejęcie sterów nad zespołem z Częstochowy przed startem rundy wiosennej lub później sprawowałby ją formalnie tymczasowo do momentu otrzymania wspomnianej licencji.

***

Legia Warszawa ściąga posiłki. Nowy wicedyrektor sportowy mistrza Polski [OFICJALNIE]

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE] Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy