Raków Częstochowa: Rezerwy mistrza Polski w strefie spadkowej

Piotr Trochimowicz
Źródło: Raków Częstochowa

Drużyna rezerw Rakowa Częstochowa po porażce u siebie z Unią Turza Śląska utrzymuje się w strefie spadkowej III ligi.

W sobotnim spotkaniu, mimo początkowej przewagi gospodarzy, to goście wyszli na prowadzenie w 16. minucie po strzale głową Przemysława Brychlika.

W drugiej połowie ten sam zawodnik podwyższył wynik na 2:0. Następnie kontaktową bramkę dla Rakowa zdobył Mateusz Głowiński, ale już dwie minuty później z trafienia dla Unii Turza Śląska mógł się cieszyć Mateusz Popczyk.

„Medaliki” grały w przewadze od 74. minuty po czerwonej kartce dla Wojciecha Wenglorza, ale udało im się strzelić jeszcze tylko jednego gola. W końcówce meczu do siatki trafił bowiem Patryk Malamis.

Aktualnie zespół rezerw obecnego mistrza Polski zajmuje zatem szesnaste miejsce w tabeli z dorobkiem czterech punktów po sześciu kolejkach. Ponadto stracił najwięcej goli spośród wszystkich zespołów w swojej grupie.

Raków II rozpoczął bieżący sezon od wysokiego zwycięstwa 5:0 ze Stilonem Gorzów Wielkopolski. Później zremisował 0:0 z MKS-em Karkonosze, a następnie zanotował serię czterech porażek z rzędu, przegrywając kolejno 0:2 z Rekordem Bielsko-Biała, 2:4 z Cariną Gubin, 2:5 ze Ślęzą Wrocław i 2:3 z Unią Turza Śląska.

W najbliższą sobotę czeka go natomiast wyjazdowe spotkanie z LZS-em Starowice Dolne.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Borussia Dortmund wbija szpilę PSG. Zemsta słodka niczym wino [FOTO] Borussia Dortmund wbija szpilę PSG. Zemsta słodka niczym wino [FOTO] Borussia Dortmund awansowała do finału Ligi Mistrzów. Zarobi na tym... Manchester United Borussia Dortmund awansowała do finału Ligi Mistrzów. Zarobi na tym... Manchester United Lament w Parku Książąt. Borussia Dortmund w finale Ligi Mistrzów! [WIDEO] Lament w Parku Książąt. Borussia Dortmund w finale Ligi Mistrzów! [WIDEO] Niewypał transferowy wróci do Legii Warszawa. Klub go nie chce Niewypał transferowy wróci do Legii Warszawa. Klub go nie chce Manchester United wybrał nowego trenera?! Negocjacje z „topowym kandydatem” Manchester United wybrał nowego trenera?! Negocjacje z „topowym kandydatem” Josué rozczarowany postawą Legii Warszawa. „Do samego końca na to liczył” Josué rozczarowany postawą Legii Warszawa. „Do samego końca na to liczył” Lukas Podolski zapowiedział koniec kariery. „Po tym skończę” Lukas Podolski zapowiedział koniec kariery. „Po tym skończę”