Raków Częstochowa rozbija bank. Rekord za rekordem!

Raków Częstochowa rozbija bank. Rekord za rekordem! fot. Tomasz Kudala / PressFocus
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: ProSport

Raków Częstochowa dopiero co pobił swój rekord transferowy sprowadzając Deiana Sorescu, a teraz dodatkowo go przebija, sięgając po Bogdana Racovițana z FC Botoșani, informuje rumuński „ProSport”.

Dzieje się w Rakowie Częstochowa. W zeszłym tygodniu potwierdzona została największa transakcja w historii tego klubu, kiedy to za Deiana Sorescu zadeklarowano się zapłacić około 700 tysięcy euro, a przy aktywacji bonusów kwota może urosnąć do około miliona euro. Wicemistrzowie Polski nie spoczywają jednak na laurach i już teraz idą za ciosem.

Według rumuńskich dziennikarzy z „ProSport” sprawa jest już przesądzona - następnym graczem, który wzmocni szeregi zespołu Marka Papszuna będzie Bogdan Racovițan. Aktualnie środkowy obrońca występuje w barwach FC Botoșani oraz w młodzieżowej reprezentacji Rumunii.

Już w zeszłym tygodniu właściciele klubu potwierdzili, że otrzymali bardzo atrakcyjną ofertę za 21-latka i jeśli tylko uda im się znaleźć odpowiedniego następcę, pozwolą graczowi odejść. Wygląda na to, że już kogoś wypatrzyli, ponieważ Raków Częstochowa otrzymał „zielone światło” na finalizację transakcji.

Bogdan Racovițan już we wtorek ma przejść testy medyczne przed swoimi przenosinami do Ekstraklasy. Następnie podpisany zostanie kontrakt. FC Botoșani ma otrzymać za swoją wschodzącą gwiazdę niecały milion euro, choć w umowie ma się znaleźć również zapis o procencie z ewentualnej następnej sprzedaży. W ten sposób kwota ma przekroczyć barierę miliona euro. W walce o defensora polski klub pokonał między innymi Universitatea Craiova.

21-latek urodził się we Francji, gdzie też zdobywał pierwsze piłkarskie szlify w akademii lokalnego Dijon. Do swojej ojczyzny przeniósł się w zeszłym roku, by nabrać doświadczenia w profesjonalnej piłce.

Sam zapewniał w ostatnich wywiadach, że nie wyklucza przeprowadzki do silniejszego zespołu, podkreślając, iż marzy o grze w jednej z pięciu topowych lig europejskich.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy