Raków Częstochowa sfinalizuje hitowy transfer napastnika? „Mógłby mocno namieszać w Ekstraklasie”

Raków Częstochowa sfinalizuje hitowy transfer napastnika? „Mógłby mocno namieszać w Ekstraklasie”
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Piotr Koźmiński [WP Sportowe Fakty]

Raków Częstochowa przejawia zainteresowanie usługami Serdara Dursuna - potwierdzi Piotr Koźmiński. Jego zdaniem transfer może być jednak trudny do realizacji, bo chęć pozyskania Turka przejawiają też inne kluby.

Jedną z największych bolączek Rakowa Częstochowa w rundzie wiosennej jest skuteczność. Zespół prowadzony przez Marka Papszuna rozegrał bowiem już trzy spotkania i zgromadził w nich pięć punktów, co przełożyło się raptem na dwa gole.

Nie ma zatem wątpliwości, że jeśli zespół spod Jasnej Góry chce zdobyć mistrzostwo Polski, to musi znaleźć lek na problemy ofensywne.

Jeszcze latem mówiło się o zainteresowaniu wicemistrza kraju pozyskaniem rosłego napastnika, który byłby w stanie wygryźć ze składu Vladislavsa Gutkovskisa. W tym kontekście przewinęło się nazwisko Aleksandara Prijovicia.

Serb jednak nie wzmocni Rakowa Częstochowa, bo klub już go po prostu nie chce. Zamiast tego zgłoszono się do Serdara Dursuna, o czym informowały w piątek tureckie media. Teraz te wieści potwierdza także Piotr Koźmiński.

Zdaniem dziennikarza lider Ekstraklasy rzeczywiście skontaktował się z otoczeniem zawodnika w celu wybadania sprawy. 31-latek natomiast doskonale zorientował się w sytuacji swojego potencjalnego pracodawcy i wie, że mógłby powalczyć o mistrzostwo Polski.

Koźmiński zaznacza jednak, że Dursun ma także inne opcje i jego zdaniem szanse na transfer są, ale nie wyglądają zbyt obiecująco.

Nie ma wątpliwości, że jeśli jednak ekipa spod Jasnej Góry dopnie ten ruch, byłoby to hitowe wzmocnienie. To zresztą potwierdził w rozmowie z „WP Sportowe Fakty” tajemniczy turecki agent.

- Szczerze? Według mnie bardzo mocno by namieszał w Ekstraklasie. „Zabiłby” tę ligę. On wciąż w lidze tureckiej byłby w stanie strzelać po ponad 15 goli na sezon, więc w Polsce tym bardziej - powiedział.

Środkowy napastnik, którego kontrakt z Fenerbahçe wygasa 30 czerwca 2024 roku, rozegrał w tym sezonie łącznie 16 meczów. W nich zdobył trzy gole, a do swojego dorobku dorzucił też dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Klub Kokosa” w Lechii Gdańsk „Klub Kokosa” w Lechii Gdańsk Raków Częstochowa starał się o „prawdziwego kozaka” do linii ataku Raków Częstochowa starał się o „prawdziwego kozaka” do linii ataku Legia Warszawa ma na krótkiej liście piłkarza łączonego do tej pory z Lechem Poznań Legia Warszawa ma na krótkiej liście piłkarza łączonego do tej pory z Lechem Poznań Raków Częstochowa i Legia Warszawa zainteresowane gwiazdą ligowego rywala, ale transfer poza zasięgiem Raków Częstochowa i Legia Warszawa zainteresowane gwiazdą ligowego rywala, ale transfer poza zasięgiem Karim Benzema odchodzi z Realu Madryt [Gianluca Di Marzio] Karim Benzema odchodzi z Realu Madryt [Gianluca Di Marzio] Ariel Mosór może odejść z Piasta Gliwice do topowej europejskiej ligi Ariel Mosór może odejść z Piasta Gliwice do topowej europejskiej ligi Kacper Tobiasz łączony z nowym klubem. Może zostać następcą innego Polaka Kacper Tobiasz łączony z nowym klubem. Może zostać następcą innego Polaka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy