Raków Częstochowa starał się o „prawdziwego kozaka” do linii ataku

Raków Częstochowa starał się o „prawdziwego kozaka” do linii ataku fot. Adam Starszynski / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Tomasz Włodarczyk [Okno Transferowe/Meczyki.pl]

Raków Częstochowa próbował pozyskać Jeana-Philippe'a Krasso z Saint-Étienne - poinformował Tomasz Włodarczyk w programie „Okno Transferowe” na kanale Meczyki.pl na YouTube'ie.

Raków Częstochowa potwierdził na razie pozyskanie Łukasza Zwolińskiego, który dołączy do niego na zasadzie wolnego transferu po wygaśnięciu umowy z Lechią Gdańsk. Niewykluczone, że mistrz Polski będzie starał się latem o jeszcze jednego napastnika. Stanie się to prawdopodobne, zwłaszcza jeśli z klubem pożegna się Vladislavs Gutkovskis.

Tomasz Włodarczyk zdradził, kim zainteresowali się częstochowianie, podkreślając od razu, że taki transfer nie stanie się faktem. Chodzi o Jeana-Philippe'a Krasso.

25-latek jest piłkarzem rywalizującego w drugiej lidze francuskiej Saint-Étienne. Z 16 trafieniami na koncie czterokrotny reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej znajduje się w czubie klasyfikacji strzelców. Do tego dorzucił aż 12 asyst.

- Jak patrzyłem po statystykach, mówimy o prawdziwym kozaku. (…) Kosmiczne liczby. Zachowując wszelkie propozycje trochę taki Kolo Muani. Świetny zawodnik. Oferowali mu naprawdę wysoki kontrakt jak na swoje możliwości. Natomiast odbijamy się od tego, że to tylko polska liga. (…) Gdyby taki piłkarz przyszedł, to byłby gwiazdą Ekstraklasy - przyznał Tomasz Włodarczyk w programie „Okno Transferowe”.

Dodał on, że interesują się nim kluby z Ligue 1. Inną opcją jest Mainz.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie już trzeci polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie już trzeci polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy