Raków Częstochowa załatwił zwycięstwo w siedem minut. Premierowy gol Sonny'ego Kittela [SKRÓT MECZU] fot. Norbert Barczyk / PressFocus

Raków Częstochowa mierzył się z Puszczą Niepołomice i wygrał to spotkanie w stosunku 2-0. Premierowe trafienie w barwach mistrza Polski na szczeblu Ekstraklasy zanotował Sonny Kittel.

Raków Częstochowa w minionym tygodniu rywalizował z FC Kopenhagą w ramach fazy play-off Ligi Mistrzów. Podopieczni Dawida Szwarga wprawdzie zremisowali z mistrzem Danii, ale na niewiele się to zdało, bo odpadli z tych elitarnych rozgrywek.

Na osłodę pozostaje im jednak Liga Europy, gdzie w grupie zmierzą się ze Sportingiem Lizbona, Atalantą oraz Sturmem Graz.

Niedziela to z kolei odpowiedni dzień na powrót do ligowych obowiązków. Tym razem naprzeciw mistrza Polski stanęła Puszcza Niepołomice.

Raków Częstochowa od samego początku przeważał i sprawę zwycięstwa zamknął właściwie w kilka chwil.

W 19. minucie rywalizacji dośrodkowanie Srđana Plavšicia na gola zamienił Sonny Kittel. Dla pozyskanego z Hamburgera SV pomocnik było to premierowe trafienie w Ekstraklasie.

Siedem minut później rezultat rywalizacji ustalił Bartosz Nowak, który zdobył gola na 2-0.

Dzięki temu triumfowi Raków Częstochowa awansował w tabeli na piąte miejsce. Strata do liderującej Legii Warszawa to tylko trzy punkty.