Raków Częstochowa zdecydowany na transfer za 800 tysięcy euro

Raków Częstochowa zdecydowany na transfer za 800 tysięcy euro
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sport24.gr

Raków Częstochowa wykupi Stratosa Svarnasa z AEK-u Ateny - informuje Sport24.gr.

Stratos Svarnas trafił do Rakowa Częstochowa latem na zasadzie wypożyczenia z AEK-u Ateny. Grek szybko zyskał miejsce w podstawowym składzie wicemistrza Polski i stał się ważnym punktem zespołu. Co kluczowe - z nim w jedenastce zespół traci mało bramek i wygrywa kolejne mecze. Do pewnej gry w obronie 24-latek dokłada co nieco w ofensywie. W 13 dotychczasowych występach strzelił gola i zanotował trzy asysty.

Wypożyczenie Svarnasa do Częstochowy jest ważne do połowy 2023 roku. Zdaniem Sport24.gr klub już teraz jest zdecydowany na jego wykupienie z Aten. To będzie kosztowało 800 tysięcy euro. Greckie źródło podaje, że do tego dojdzie jeszcze 20 procent z potencjalnych kolejnych przenosin piłkarza.

Transfer za taką kwotę będzie jednym z największych, o ile nie największym w historii Rakowa. Zimą Deian Sorescu kosztował częstochowian 700-800 tysięcy euro (prawdopodobnie bliżej tej pierwszej kwoty), do czego dochodzą bonusy mogące zwiększyć transakcję do około miliona euro.

Zespół prowadzony przez Marka Papszuna zmierza w kierunku mistrzostwa Polski. Po wygranej z Lechem Poznań Svarnas i spółka rozgromili Wisłę Płock 7:1. Obecnie przewodzą tabeli z dorobkiem 38 punktów. Druga Legia Warszawa traci do nich siedem „oczek”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa najlepszy w badaniu CIES. Niezwykle aktywni piłkarze Raków Częstochowa najlepszy w badaniu CIES. Niezwykle aktywni piłkarze Robert Lewandowski odejdzie z FC Barcelony? Polak odpowiada na ostatnie doniesienia Robert Lewandowski odejdzie z FC Barcelony? Polak odpowiada na ostatnie doniesienia Sonny Kittel odpowiada: To bardzo frustrujące Sonny Kittel odpowiada: To bardzo frustrujące 600 złotych bonusu za wygraną FC Barcelony z FC Porto 600 złotych bonusu za wygraną FC Barcelony z FC Porto Pogoń Szczecin: Obrońca otrzymał powołanie do reprezentacji [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin: Obrońca otrzymał powołanie do reprezentacji [OFICJALNIE] Łukasz Skorupski czy Robert Lewandowski? Wojciech Szczęsny odpowiedział, kto mówił prawdę Łukasz Skorupski czy Robert Lewandowski? Wojciech Szczęsny odpowiedział, kto mówił prawdę Ajax musi dograć... pięć minut meczu. Niecodzienna sytuacja w Holandii Ajax musi dograć... pięć minut meczu. Niecodzienna sytuacja w Holandii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy