Ralf Rangnick wreszcie wraca do pracy?! Ambitne wyzwanie

Ralf Rangnick wreszcie wraca do pracy?! Ambitne wyzwanie fot. Steffen Prößdorf | Wikipedia
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: BIld | WAZ | ARD

Ralf Rangnick niebawem może zostać mianowany nowym dyrektorem sportowym FC Schalke 04 - uważają „Bild” oraz „WAZ”.

„Czeladnicy” to dobry przykład, jak nie prowadzić klubu. Ze średniaka niemieckiej Bundesligi przeistoczyli się oni w czerwoną latarnię ligi i wiele wskazuje na, że niebawem z hukiem opuszczą najwyższą klasę rozgrywkową.

Ratowanie triumfatora Pucharu UEFA z 1997 roku miałoby zostać zapoczątkowane od zatrudnienia doświadczonego dyrektora sportowego. Wszystko wskazuje na to, że wybór padnie na Ralfa Rangnicka.

62-latek był łączony z Milanem, Chelsea, a nie tak dawno reprezentacją Niemiec, ale teraz najprawdopodobniej wyląduje na Veltins-Arena. Wskazują na to doniesienia „Bilda” i „WAZ”.

Według tych źródeł Niemiec wyraził już zainteresowanie pracą w ekipie z Zagłębia Ruhry, a strony wypracowały wstępne porozumienie. Jak podkreśla „Bild”, duża w tym zasługa części kibiców FC Schalke 04, która ma spore wpływy w szeroko pojętym biznesie oraz polityce.

Sam Rangnick przyznał w rozmowie z ARD, że z chęcią objąłby jakiś znany klub z tradycjami, któremu mógłby przywrócić blask. W Gelsenkirchen ma wszystko to, czego potrzebuje.

„WAZ” dodaje, że były dyrektor sportowy RB Lipsk zamierza wprowadzić ten sam model piłkarski, co w ekipie „Byków”. Mianowice zbudować zespół w oparciu o młodych, perspektywicznych graczy.

Doświadczony działacz w przeszłości dwukrotnie pracował w „Królewsko-Niebieskich” (w latach 2004-2005 i od marca do września 2011 roku). Za każdym razem jako pierwszy trener.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków - Napoli: Poznaliśmy składy na mecz z okazji 115. urodzin polskiego klubu [OFICJALNIE] Wisła Kraków - Napoli: Poznaliśmy składy na mecz z okazji 115. urodzin polskiego klubu [OFICJALNIE] Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem Manchester City finalizuje rekordowy transfer w dziejach Premier League Manchester City finalizuje rekordowy transfer w dziejach Premier League Anamaria Prodan, słynna agentka piłkarska z Rumunii: Nikt nie pamięta o tych, którzy byli drudzy Anamaria Prodan, słynna agentka piłkarska z Rumunii: Nikt nie pamięta o tych, którzy byli drudzy OFICJALNIE: Louis van Gaal selekcjonerem reprezentacji Holandii OFICJALNIE: Louis van Gaal selekcjonerem reprezentacji Holandii OFICJALNIE: Gwiazdka Eredivisie w AS Monaco OFICJALNIE: Gwiazdka Eredivisie w AS Monaco

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy