Ramos coraz bliżej opuszczenia Realu Madryt? „Na 80 procent jest poza klubem”

Ramos coraz bliżej opuszczenia Realu Madryt? „Na 80 procent jest poza klubem” fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: El Chiringuito TV

Sergio Ramos nie przedłużył w dalszym ciągu wygasającego kontraktu z Realem Madryt. Ekspert telewizyjny i były kierownik Sevilli - Cristobal Soria uważa, że taki stan rzeczy oznacza, że doświadczony obrońca jest już w 80 procentach poza klubem.

Reprezentant Hiszpanii należy do grona kluczowych zawodników zespołu „Królewskich” i doskonale odnajduje się w roli lidera ekipy prowadzonej przez Zinédine'a Zidane'a.

Z tego też powodu nie wyobraża sobie opuszczenia szeregów aktualnego mistrza kraju po zakończeniu obecnego sezonu i chciałby zawrzeć z nim nowe porozumienie, które miałoby obowiązywać przez dwa lata.

Przedstawiciele Realu Madryt twardo obstają jednak przy swoim stanowisku i nie palą się do zaoferowania Sergio Ramosowi tak długiej umowy, ale są gotowi podpisać z nim kontrakt do końca czerwca 2022 roku i w przyszłości ponownie usiąść z nim przy jednym stole, aby omówić warunki jego ewentualnego przedłużenia do zakończenia rozgrywek 2022/2023.

34-latek nie chce się zgodzić na takie porozumienie, ponieważ uważa, że za sprawą swojego długoletniego pobytu na Estadio Santiago Bernabéu zasłużył sobie na zawarcie czegoś więcej niż tylko standardowej umowy, która pozwoliłaby mu następnie definitywnie rozstać się z futbolem jako gracz utytułowanego hiszpańskiego klubu.

Obie strony postanowiły dać sobie czas do namysłu i nie śpieszą się z podjęciem ostatecznych decyzji. Cristobal Soria, który w przeszłości pełnił funkcję kierownika Sevilli w latach 2000-2011 i obecnie odnajduje się w roli piłkarskiego eksperta, jest przekonany, że taki obrót spraw działa na niekorzyść „Królewskich” i sprawia, że defensor już teraz w 80 procentach znajduje się poza zespołem.

- Ramos chce nie tylko zostać w Realu Madryt. On ma na tym punkcie obsesje. Marzy mu się bicie w nim kolejnych rekordów oraz wyprowadzenie drużyny w roli kapitana na inauguracyjne spotkanie na nowym stadionie - przekonuje 51-latek, a my przypominamy, że odnowione Estadio Santiago Bernabéu ma zostać oddane do użytku przed rozpoczęciem sezonu 2022/2023.

- Obecnie widzę go zdecydowanie bardziej poza Realem Madryt niż w nim. Procentowo? Powiedziałbym, że w 80 procentach jest poza klubem i w 20 procentach w nim. Te sprawy są niesamowicie trudne, ale wydaje mi się, że Florentino Pérez jest jedynym prezesem w Europie, który nie wie, że Ramos będzie mógł za 49 dni podpisać umowę z kimkolwiek. Wszystkie inne wielkie kluby dobrze o tym wiedzą i tylko na to czekają. Na 80 procent jest poza Realem Madryt. Taka jest moja opinia na bazie posiadanych przeze mnie informacji - dodał Soria.

W ostatnim czasie mogliśmy przeczytać, że uważnie rozwojowi wypadków wokół osoby hiszpańskiego defensora przyglądają się wysłannicy Juventusu, Paris Saint-Germain oraz Interu Miami.

Mimo wszystko należy przypuszczać, że sam 34-latek nie będzie śpieszył się z podjęciem decyzji o ewentualnym opuszczeniu „Królewskich” i do samego końca będzie walczył o zawarcie z dotychczasowym pracodawcą nowego kontraktu, w którym problemu nie stanowią pieniądze, a tylko długość jego obowiązywania.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ten Hag przeniesie się do Bundesligi?! Ten Hag przeniesie się do Bundesligi?! Nici z przeprowadzki Świderskiego? Bologna zwietrzyła szansę na hitowy transfer Nici z przeprowadzki Świderskiego? Bologna zwietrzyła szansę na hitowy transfer AC Milan zdeterminowany. Tomori już został uprawniony do gry [OFICJALNIE] AC Milan zdeterminowany. Tomori już został uprawniony do gry [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Milik nareszcie odszedł z Napoli. Czas na Marsylię OFICJALNIE: Milik nareszcie odszedł z Napoli. Czas na Marsylię Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy