Rangers FC mistrzem Szkocji. Steven Gerrard przełamał hegemonię Celticu

Rangers FC mistrzem Szkocji. Steven Gerrard przełamał hegemonię Celticu fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Transfery.info

Sobotnie zwycięstwo nad St. Mirren i niedzielny remis Celticu spowodował, że Rangers FC zapewnili sobie tytuł mistrza Szkocji.

Począwszy od sezonu 2011/2012, na boiskach ligi szkockiej zapanowała era Celticu. Ekipa z Glasgow nie miała sobie równych przez dziewięć kolejnych lat.

Spory wpływ na to miała degradacja Rangersów, którzy w 2012 roku pożegnali się z tamtejszą ekstraklasą ze względu na nieprawidłowości finansowe.

Później nazwa klubu została zmieniona z Glasgow Rangers na Rangers FC i zaczęto budować potęgę od nowa, a konkretniej od czwartej ligi.

W ostatnich latach 54-krotny mistrz Szkocji zaczął sobie poczynać coraz śmielej zarówno na europejskich boiskach, jak i na tych krajowych. Duży wpływ na to miało zatrudnienie w roli menedżera Stevana Gerrarda.

To właśnie legenda Liverpoolu wprowadziła do klubu nową jakość, czego zwieńczeniem jest zdobycie 55. tytułu mistrza kraju.

Na powrót Rangersów na  szczyt zapowiadało się od dłuższego czasu, bo przez wiele kolejek mieli oni kontrolę nad rozgrywkami. Jednak dopiero w niedzielę po remisie Celticu z Dundee udało im się zapewnić mistrzostwo.

Na Ibrox Stadium nie będzie jednak zbyt wiele czasu na świętowanie. W najbliższy czwartek podopieczni Stevana Gerrarda zmierzą się ze Slavią Praga w ramach 1/8 finału Ligi Europy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy