Rangers FC mistrzem Szkocji. Steven Gerrard przełamał hegemonię Celticu

Rangers FC mistrzem Szkocji. Steven Gerrard przełamał hegemonię Celticu fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Transfery.info

Sobotnie zwycięstwo nad St. Mirren i niedzielny remis Celticu spowodował, że Rangers FC zapewnili sobie tytuł mistrza Szkocji.

Począwszy od sezonu 2011/2012, na boiskach ligi szkockiej zapanowała era Celticu. Ekipa z Glasgow nie miała sobie równych przez dziewięć kolejnych lat.

Spory wpływ na to miała degradacja Rangersów, którzy w 2012 roku pożegnali się z tamtejszą ekstraklasą ze względu na nieprawidłowości finansowe.

Później nazwa klubu została zmieniona z Glasgow Rangers na Rangers FC i zaczęto budować potęgę od nowa, a konkretniej od czwartej ligi.

W ostatnich latach 54-krotny mistrz Szkocji zaczął sobie poczynać coraz śmielej zarówno na europejskich boiskach, jak i na tych krajowych. Duży wpływ na to miało zatrudnienie w roli menedżera Stevana Gerrarda.

To właśnie legenda Liverpoolu wprowadziła do klubu nową jakość, czego zwieńczeniem jest zdobycie 55. tytułu mistrza kraju.

Na powrót Rangersów na  szczyt zapowiadało się od dłuższego czasu, bo przez wiele kolejek mieli oni kontrolę nad rozgrywkami. Jednak dopiero w niedzielę po remisie Celticu z Dundee udało im się zapewnić mistrzostwo.

Na Ibrox Stadium nie będzie jednak zbyt wiele czasu na świętowanie. W najbliższy czwartek podopieczni Stevana Gerrarda zmierzą się ze Slavią Praga w ramach 1/8 finału Ligi Europy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County Manchester City kupuje za 42 miliony funtów Manchester City kupuje za 42 miliony funtów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy