Ranking UEFA: Spadek Polski. Azerbejdżan i Węgry ponownie przed nami [OFICJALNIE]

Ranking UEFA: Spadek Polski. Azerbejdżan i Węgry ponownie przed nami [OFICJALNIE] fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: UEFA | Transfery.info

UEFA na bieżąco aktualizuje swoje rankingi. W krajowym zestawieniu klubów Polska plasuje się obecnie na 28. miejscu.

W październiku pisaliśmy o awansie naszego kraju, na który wpływ miały zwycięstwa Legii Warszawa nad Spartakiem Moskwa i Leicester City w Lidze Europy. Jak się okazało później, były to jedyne punkty zebrane przez „Wojskowych” w tym sezonie europejskich pucharów.

To naturalnie rzutuje na pozycję Polski w rankingu krajowym UEFA. Z 26. spadliśmy na 28. miejsce (15,875 punktu). Do tej liczby swój kamyczek dorzuciły Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin i Śląsk Wrocław.

Przed nami plasują się ponownie Azerbejdżan oraz Węgry, a względem poprzedniego zestawienia w tyle pozostał jedynie Kazachstan. Poza wspomnianymi nacjami, wyprzedzają nas również Rumunia, Bułgaria, Szwecja czy Izrael.

Aktualnie zestawienie otwiera Anglia, która zgromadziła o około 10 punktów więcej od Hiszpanii. Dalej są Włochy, Niemcy i Francja.

Wracając do Legii Warszawa, w czwartek mogła ona pozostać w europejskich pucharach, ale do tego potrzebna była wygrana lub choćby remis w starciu ze Spartakiem Moskwa.

***

Mateusz Wieteska: Jesteśmy troszeczkę w dupie

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dwie zaskakujące oferty za Nicolò Zaniolo. „Poniedziałek może być decydujący” Dwie zaskakujące oferty za Nicolò Zaniolo. „Poniedziałek może być decydujący” Transfery - Relacja na żywo [05/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [05/02/2023] Jakub Kałuziński z szansą na pozostanie w Ekstraklasie. Lechia Gdańsk otrzymała ofertę Jakub Kałuziński z szansą na pozostanie w Ekstraklasie. Lechia Gdańsk otrzymała ofertę Bayern Monachium z ciekawym transferem wewnątrz Bundesligi? Może sięgnąć po rozchwytywanego pomocnika Bayern Monachium z ciekawym transferem wewnątrz Bundesligi? Może sięgnąć po rozchwytywanego pomocnika FC Barcelona: Siedmiu chętnych na Ansu Fatiego. Jednemu zależy najbardziej FC Barcelona: Siedmiu chętnych na Ansu Fatiego. Jednemu zależy najbardziej Jürgen Klopp po 0:3 Liverpoolu z Wolverhampton Wanderers: Nie potrafię tego wytłumaczyć Jürgen Klopp po 0:3 Liverpoolu z Wolverhampton Wanderers: Nie potrafię tego wytłumaczyć Ekstraklasa: Mecz Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk przerwany Ekstraklasa: Mecz Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk przerwany

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy