Raphinha o krok od wymarzonego transferu. Porozumienie między klubami!

Raphinha o krok od wymarzonego transferu. Porozumienie między klubami! fot. Mark D Fuller / Focus Images / MB Media / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Ben Jacobs [Twitter]

FC Barcelona porozumiała się z Leeds United w kwestii warunków transferu Raphinhi - poinformował Ben Jacobs.

„Duma Katalonii” zabiegała od kilku miesięcy o względy reprezentanta Brazylii i liczyła po cichu na zaliczenie spadku z Premier League przez „Pawie”, co w znaczącym stopniu ułatwiłoby jej dokonanie zakupu ofensywnego gracza.

Niestety dla nich Leeds United utrzymało się w krajowej elicie i dzięki temu mogło sobie pozwolić na stawianie wygórowanych warunków ekipy z Camp Nou oraz innym klubom zainteresowanym usługami 25-letniego zawodnika.

Jeszcze nie tak dawno wydawało się, że spośród nich szyki Barcelonie pokrzyżuje Chelsea, która osiągnęła porozumienie z obecnym pracodawcą Raphinhi na poziomie 60-65 milionów euro, wraz z wliczonymi bonusami.

Tym samym na drodze do domknięcia całej operacji zostało znalezienie konsensusu pomiędzy piłkarzem a londyńskim klubem. Skrzydłowy nie przejawiał jednak chęci zaliczenia przeprowadzki wewnątrz Premier League i zaczął naciskać na „Dumę Katalonii”, by ta spróbowała przebić propozycję „The Blues”.

Zespół z Camp Nou dążył mimo wszystko usilnie do sprowadzenia Brazylijczyka za niższą sumę, ale „Pawie” nie wyobrażały sobie zaakceptowania słabszej oferty.

Ben Jacobs przekonuje, że z tego powodu FC Barcelona postanowiła w ostatecznym rozrachunku sięgnąć głębiej do kieszeni i wystosowała propozycję sięgającą łącznie około 75 milionów euro, wraz z wliczonymi bonusami, która została przyjęta przez angielską drużynę.

Jeżeli te doniesienia okażą się prawdziwe, to 25-letni zawodnik będzie mógł przejść ekspresowo do domykania kwestii formalnych związanych z przeprowadzką do ekipy z LaLigi, ponieważ on sam już jakiś czas temu ustalił warunki indywidualnego pięcioletniego kontraktu z gwarantowaną pulą zarobków wynoszącą sześć milionów euro netto na sezon.

Raphinha dołączył do Leeds United ze Stade Rennais w październiku 2020 roku za blisko 20 milionów euro.

W minionych rozgrywkach wystąpił w 36 spotkaniach „Pawii”, notując w nich jedenaście trafień oraz trzy asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Wilfried Zaha kupił klub piłkarski OFICJALNIE: Wilfried Zaha kupił klub piłkarski Matka Cristiano Ronaldo z życzeniem odnośnie kariery syna. „Zanim umrę, chcę go tam zobaczyć” Matka Cristiano Ronaldo z życzeniem odnośnie kariery syna. „Zanim umrę, chcę go tam zobaczyć” Grał w Leicester City, a ujeżdża smoki. Kontuzja przekreśliła piłkarską karierę gwiazdy filmowej Grał w Leicester City, a ujeżdża smoki. Kontuzja przekreśliła piłkarską karierę gwiazdy filmowej 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy