Rashica jednak nie dla Lipska?! Serie A w natarciu

Rashica jednak nie dla Lipska?! Serie A w natarciu
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Bild | Football Italia

Dyrektor sportowy Werderu Brema Frank Baumann poinformował otwarcie, że Milot Rashica wkrótce zmieni pracodawcę. Reprezentant Kosowa może jednak finalnie nie wylądować w Lipsku, ponieważ gotowość do nawiązania z nim współpracy wyrażają też Milan i Napoli.

24-letni skrzydłowy należał w ostatnich dwóch sezonach do wyróżniających się graczy „Zielono-Białych” i nie tak dawno pomógł im wywalczyć utrzymanie w Bundeslidze za sprawą udziału w dwóch meczach barażowych przeciwko 1.FC Heidenheim (0:0, 2:2).

Od dłuższego czasu zanosiło się na to, że te spotkania będą ostatnimi w wykonaniu Milota Rashicy w barwach Werderu. Teraz te doniesienia na łamach „Bilda” potwierdził dyrektor sportowy ekipy z Bremy.

- Wokół Rashicy jest spory ruch. Prowadzimy obecnie rozmowy z innymi klubami. Musimy zacząć żyć ze świadomością, że nie będzie go z nami w następnym sezonie, ale z pewnością nie sprzedamy go za mniej niż jest wart - powiedział Frank Baumann.

Do tej pory panowało w mediach przekonanie, że reprezentant Kosowa trafi do Lipska, gdzie będzie miał za zadanie wypełnić lukę w drużynie po odejściu Timo Wernera do Chelsea.

Obecnie nie jest to takie pewne i oczywiście, ponieważ „Football Italia” informuje, że poważne zainteresowanie usługami 24-latka przejawiają przedstawiciele Milanu oraz Napoli.

Każdy z klubów wyrażających chęć do nawiązania współpracy ze skrzydłowym musi być jednak przygotowany do wyłożenia nawet 38 milionów euro, ponieważ taką sumę odstępnego w kontrakcie ma zapisaną ofensywny zawodnik, która obowiązuje w dalszym ciągu po tym, jak Werder utrzymał się w Bundeslidze. Jeżeli zespół z Bremy zanotowałby spadek na zaplecze niemieckiej elity, to wówczas Rashica byłby do wyciągnięcia za zaledwie 15 milionów euro.

Wiele jednak na to wskazuje, że „Zielono-Biali” zgodzą się na odejście swojej gwiazdy za niższą kwotę, ale jednocześnie wyższą od tej, która miałaby obowiązywać w przypadku degradacji o klasę rozgrywkową niżej.

Reprezentant Kosowa wystąpił w 74 spotkaniach Werderu i zdobył w nich 24 bramki oraz zaliczył 14 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jak powiedział, tak zrobił. OFICJALNIE: Łukasz Piszczek wrócił do Polski Jak powiedział, tak zrobił. OFICJALNIE: Łukasz Piszczek wrócił do Polski Skandal w III lidze. PZPN zdegradował GKS Wikielec przy „zielonym stoliku” Skandal w III lidze. PZPN zdegradował GKS Wikielec przy „zielonym stoliku” Granit Xhaka opuszcza Arsenal. Porozumienie osiągnięte Granit Xhaka opuszcza Arsenal. Porozumienie osiągnięte Legia Warszawa domyka SZÓSTY letni transfer. Wzmocnienie defensywy Legia Warszawa domyka SZÓSTY letni transfer. Wzmocnienie defensywy Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy