Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO]

Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Preußen Münster | Muhammad Lila

Sympatycy Preußen Münster pokazali, jak łatwo i szybko można wyeliminować rasistowskie zjawiska z piłkarskich stadionów.

Jeden z fanów Preußen Münster postanowił zaznaczyć swoją obecność na obiekcie i w końcowym fragmencie trzecioligowego pojedynku z Würzburger Kickers (0:0) postanowił obrazić na tle rasistowskim gracza gości - Leroya Kwadwo.

Piłkarz posiadający ghańskie korzenie od razu zaalarmował o zaistniałym incydencie sędziego. W tym samym czasie inni kibice gospodarzy znajdujący się na sektorze zaalarmowali ochronę i wskazali człowieka, który dopuścił się słownego ataku na środkowego obrońcę.

Odpowiednie służby od razu zareagowały na ich wezwanie i w momencie wyprowadzania awanturującego się mężczyzny większość osób znajdująca się w pobliżu miejsca zdarzenia wstała z miejsc, zaczęła klaskać oraz skandować w jego kierunku „nazista”.

Sam Leroy Kwadwo również mógł liczyć na ich wsparcie oraz wszystkich zawodników, którzy na tyle ostudzili w nim panujące emocje, że mecz mógł zostać dokończony bez większych przeszkód z dalszym udziałem defensora.

Preußen Münster poinformowało po zakończeniu piątkowego pojedynku, że nie będzie tolerowało tego typu zachowań na swoim obiekcie i podziękowało swoim prawdziwym fanom za szybką reakcję oraz pomoc w ujęciu człowieka, który nie zawita już na Preußenstadion.

„W końcowej fazie piątkowego meczu przeciwko Würzburger Kickers na głównej trybunie stadionu doszło do rasistowskiego incydentu z udziałem jednego widza, który obraził gracza gości - Leroya Kwadwo. Udawanie przez niego małpy było odrażające, ale późniejsza reakcja pozostałych fanów budzi podziw. Oni nie tylko wskazali sprawcę i uczynili go rozpoznawalnym dla funkcjonariuszy, ale także wyraźnie pokazali swój antyrasistowski charakter, co pozwoliło zatrzymać oraz aresztować sprawcę.

To jest jedna z podstaw SC Preussen Münster i jej zwolenników, aby wyraźnie przeciwstawić się wszelkim formom dyskryminacji i wykluczenia - czy to ze względu na kolor skóry, przekonania religijne, płeć, czy jakąkolwiek inną orientację. Klub w przyszłości nie poruszy się nawet o milimetr. Chcielibyśmy jeszcze raz wyraźnie przeprosić Leroya Kwadwo, który zaprezentował twardą, ale i uczciwą postawę na naszym stadionie” - czytamy na stronie trzecioligowego klubu.Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Chelsea pracuje nad transferami Coutinho i Tellesa Chelsea pracuje nad transferami Coutinho i Tellesa Serie A: Agenci w 2019 roku zarobili 187,8 miliona euro na prowizjach transferowych. Juventus dał im najwięcej! Serie A: Agenci w 2019 roku zarobili 187,8 miliona euro na prowizjach transferowych. Juventus dał im najwięcej! Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto Milik na okładce „La Gazzetta dello Sport”. Włosi sugerują transfer do Milanu Milik na okładce „La Gazzetta dello Sport”. Włosi sugerują transfer do Milanu OFICJALNIE: UEFA przekłada kolejne mecze i turnieje OFICJALNIE: UEFA przekłada kolejne mecze i turnieje Guilherme reprezentantem Polski? „W tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać” Guilherme reprezentantem Polski? „W tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy