RB Lipsk finalizuje wyczekiwany transfer napastnika. Tym sposobem zamknie letnie okno

RB Lipsk finalizuje wyczekiwany transfer napastnika. Tym sposobem zamknie letnie okno
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Telegraph

Alexander Sørloth w najbliższym czasie przybędzie do Lipska i podpisze umowę z RasenBallsportem. Niemcy osiągnęli już bowiem porozumienie z Trabzonsporem i Crystal Palace w sprawie angażu Norwega, przekonuje „The Telegraph”.

Po odejściu Timo Wernera z zespołu „Byków”, Niemcy przystąpili do negocjacji z obecnym posiadaczem praw do 24-latka. Sytuacja okazała się jednak na tyle skomplikowana, że potrzeba było czasu, aby ustalić szczegóły operacji.

Środkowy napastnik przebywa w Trabzonsporze na mocy wypożyczenia z obowiązkiem kupna po wystąpieniu w 50% możliwych do rozegrania spotkaniach. Zważywszy na ten fakt, do rozmów wciągnięty musiał zostać macierzysty klub zawodnika, a więc Crystal Palace.

Ostatecznie, po trudnych pertraktacjach, obie ekipy ustaliły, że podziela się kwotą transferu po równo. Tym samym na ich konta spłynie po 10 milionów z 20 milionów funtów sumy całkowitej.

To ogromny przełom, zważywszy na ostatnie zawirowania wokół osoby Alexandra Sørlotha, który jak dotąd nie wrócił do klubu po przerwie na mecze reprezentacyjne.

O 24-krotnego Norwegia niedawno pytał też Tottenham, ale gracz podjął decyzję o wyjeździe do Niemiec, gdzie powinien mieć prostą drogę do pierwszego składu swojej nowej drużyny.

Rosły zawodnik (194 centymetry wzrostu) z trzecią siłą Bundesligi ma podpisać umowę do 30 czerwca 2025 roku.

Na wypożyczeniu w Trabzonporze atakujący wystąpił w 49 spotkaniach, zaznaczając swoją obecność 33 trafieniami i 11 asystami.

RB Lipsk ma nie przeprowadzać już więcej transferów do klubu. Trener Julian Nagelsmann chciał dostać zamkniętą kadrę przed pierwszym meczem sezonu Bundesligi. Tym samym Sørloth będzie bohaterem piątego transferu Niemców. Wcześniej pozyskano Hee-chana Hwanga, Josepa Martineza, Lazara Samardzicia i Benjamina Henrichsa.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy