RB Lipsk otwarty na sprzedaż Upamecano już w styczniu?!

RB Lipsk otwarty na sprzedaż Upamecano już w styczniu?! fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sport Bild

Dayot Upamecano może opuścić RB Lipsk podczas styczniowego okna transferowego - uważa „Sport Bild”.

Ledwie kilka miesięcy temu byliśmy świadkami ogromnego zamieszania z udziałem francuskiego defensora. Miał być on bowiem już po słowie z Bayernem Monachium, Realem Madryt, a… ostatecznie podpisał nowy kontrakt z „Bykami”.

W Niemczech uważa się to za ruch strategiczny, gdyż z jednej strony przyszłość zawodnika została wyjaśniona, a z drugiej otrzymał on tak potrzebny spokój do podjęcia właściwej decyzji odnośnie wyboru przyszłego pracodawcy.

Obecnie w kolejce po 22-latka ustawiają się Manchester City, Liverpool czy Manchester United, ale na liście chętnych jest też wspomniany Bayern Monachium. Jego sytuacja to jednak odrębny przypadek, zauważa „Sport Bild”.

Mistrz Niemiec widzi w Dayocie Upamecano idealnego następcę Davida Alaby, lecz problem w tym, że nadal liczy on na pozostanie Austriaka. To niejako wiąże mu dłonie podczas nadchodzącego okna transferowego.

Tymczasem pozostali zalotnicy już powoli przygotowują oferty, a RB Lipsk otwiera się na ewentualną sprzedaż. Celem jest zarobienie pełnej kwoty zapisanej w umowie, a więc równo 45 milionów euro.

Jak podkreśla powyższe źródło, to może przesądzić o utracie szansy pozyskania przez zdobywcę pucharu Ligi Mistrzów z poprzedniego sezonu celu, który znajduje się na jego radarach już od 2015 roku.

Trzykrotny reprezentant „Trójkolorowych” w bieżących rozgrywkach uzbierał 10 występów okraszonych jednym trafieniem. W sumie ma on na swoim koncie 123 spotkania w drużynie „Byków”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Agentka Paula Pogby po rozmowach. Znamy szczegóły oferty Agentka Paula Pogby po rozmowach. Znamy szczegóły oferty Legia Warszawa finalizuje pierwszy transfer letniego okna Legia Warszawa finalizuje pierwszy transfer letniego okna Lionel Messi szykuje się do transferu w 2023 roku i... zakupu akcji klubu?! Lionel Messi szykuje się do transferu w 2023 roku i... zakupu akcji klubu?! Legia Warszawa interesuje się jednym z najlepszych strzelców portugalskiej ekstraklasy?! Legia Warszawa interesuje się jednym z najlepszych strzelców portugalskiej ekstraklasy?! Mychajło Mudryk doczekał się. Jest oferta z wymarzonego klubu Mychajło Mudryk doczekał się. Jest oferta z wymarzonego klubu Borussia Dortmund pokonała Bayern Monachium w grze o amerykańską perełkę z Islandii. Transfer rodem z FM-a Borussia Dortmund pokonała Bayern Monachium w grze o amerykańską perełkę z Islandii. Transfer rodem z FM-a Ousmane Dembélé coraz bliżej podjęcia decyzji w sprawie swojej przyszłości Ousmane Dembélé coraz bliżej podjęcia decyzji w sprawie swojej przyszłości

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy