RB Lipsk otwarty na sprzedaż Upamecano już w styczniu?!

RB Lipsk otwarty na sprzedaż Upamecano już w styczniu?! fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sport Bild

Dayot Upamecano może opuścić RB Lipsk podczas styczniowego okna transferowego - uważa „Sport Bild”.

Ledwie kilka miesięcy temu byliśmy świadkami ogromnego zamieszania z udziałem francuskiego defensora. Miał być on bowiem już po słowie z Bayernem Monachium, Realem Madryt, a… ostatecznie podpisał nowy kontrakt z „Bykami”.

W Niemczech uważa się to za ruch strategiczny, gdyż z jednej strony przyszłość zawodnika została wyjaśniona, a z drugiej otrzymał on tak potrzebny spokój do podjęcia właściwej decyzji odnośnie wyboru przyszłego pracodawcy.

Obecnie w kolejce po 22-latka ustawiają się Manchester City, Liverpool czy Manchester United, ale na liście chętnych jest też wspomniany Bayern Monachium. Jego sytuacja to jednak odrębny przypadek, zauważa „Sport Bild”.

Mistrz Niemiec widzi w Dayocie Upamecano idealnego następcę Davida Alaby, lecz problem w tym, że nadal liczy on na pozostanie Austriaka. To niejako wiąże mu dłonie podczas nadchodzącego okna transferowego.

Tymczasem pozostali zalotnicy już powoli przygotowują oferty, a RB Lipsk otwiera się na ewentualną sprzedaż. Celem jest zarobienie pełnej kwoty zapisanej w umowie, a więc równo 45 milionów euro.

Jak podkreśla powyższe źródło, to może przesądzić o utracie szansy pozyskania przez zdobywcę pucharu Ligi Mistrzów z poprzedniego sezonu celu, który znajduje się na jego radarach już od 2015 roku.

Trzykrotny reprezentant „Trójkolorowych” w bieżących rozgrywkach uzbierał 10 występów okraszonych jednym trafieniem. W sumie ma on na swoim koncie 123 spotkania w drużynie „Byków”.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Balotelli NARESZCIE o krok od nowego klubu. Wszystko będzie jasne w połowie stycznia Balotelli NARESZCIE o krok od nowego klubu. Wszystko będzie jasne w połowie stycznia Liga Europy: Benfica bez SIEDMIU zawodników na mecz z Lechem Poznań Liga Europy: Benfica bez SIEDMIU zawodników na mecz z Lechem Poznań Wisła Kraków: Duet trenerski tymczasowo przejmuje pierwszy zespół [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Duet trenerski tymczasowo przejmuje pierwszy zespół [OFICJALNIE] Najlepsze kluby w czołowych ligach Europy pod względem średniej liczby punktów Najlepsze kluby w czołowych ligach Europy pod względem średniej liczby punktów Kobieta po raz pierwszy w historii posędziuje w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE] Kobieta po raz pierwszy w historii posędziuje w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE] Cavani reaguje na śledztwo angielskiej federacji w sprawie rzekomego rasizmu. Są oświadczenia! [OFICJALNIE] Cavani reaguje na śledztwo angielskiej federacji w sprawie rzekomego rasizmu. Są oświadczenia! [OFICJALNIE] Mała córka Griezmanna świętuje bramkę razem z ojcem. Wzruszające wideo [WIDEO] Mała córka Griezmanna świętuje bramkę razem z ojcem. Wzruszające wideo [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy