RB Lipsk robi miejsce dla napastnika. Hee-chan Hwang szykuje się do transferu do Premier League

RB Lipsk robi miejsce dla napastnika. Hee-chan Hwang szykuje się do transferu do Premier League
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Bild

Hee-chan Hwang powinien jeszcze w trwającym oknie transferowym przenieść się na zasadzie wypożyczenia do jednego z angielskich klubów. Spekuluje się, że ma nim być West Ham United - poinformował „Bild”.

RB Lipsk sprzedał latem Timo Wernera do Chelsea oraz nie zdołał wykupić Patrika Schicka z Romy, dlatego musiał rozejrzeć się na rynku za ich wartościowymi następcami.

Przedstawiciele drużyny prowadzonej przez Juliana Nagelsmanna  postanowili w zaistniałej sytuacji zakontraktować Alexandra Sörlotha oraz Hee-chana Hwanga.

Obaj panowie nie prezentują się jednak na obecnym etapie sezonu na miarę stawianych przed nimi oczekiwań i wiele na to wskazuje, że drugi z nich przynajmniej tymczasowo rozstanie się z niemieckim klubem na rzecz spróbowania swoich sił w Premier League.

Taką informację przekazał „Bild”, który uważa, że reprezentant Korei Południowej może przenieść się na zasadzie półrocznego wypożyczenia do West Hamu United, gdzie miałby wypełnić lukę po odejściu Sébastiena Hallera do Ajaksu Amsterdam.

Blisko 25-letni zawodnik wystąpił w zaledwie dziewięciu spotkaniach „Byków” w tym sezonie z uwagi na zakażenie koronawirusem i strzelił w nich jednego gola oraz zanotował tyle samo asyst.

Prawdopodobne opuszczenie szeregów Lipska przez Hwanga otworzyłoby niemieckiemu klubowi drogę do sprowadzenia nowego ofensywnego piłkarza w jego miejsce, a tych drużyna walcząca na trzech frontach (Bundesliga, Puchar Niemiec oraz Liga Mistrzów) ma na oku trzech.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona: Ferran Reverter – kim jest prawa ręka Joana Laporty? FC Barcelona: Ferran Reverter – kim jest prawa ręka Joana Laporty? Heung-min Son i Harry Kane z rekordem Premier League. Przebili Alana Shearera i Chrisa Suttona Heung-min Son i Harry Kane z rekordem Premier League. Przebili Alana Shearera i Chrisa Suttona Manchester United: Sprzeczne informacje w sprawie Cavaniego Manchester United: Sprzeczne informacje w sprawie Cavaniego Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE] Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE] FC Barcelona: Victor Font ma żal do Xaviego FC Barcelona: Victor Font ma żal do Xaviego Reprezentacja Polski bez Lewandowskiego na mecz z Anglią?! Reprezentacja Polski bez Lewandowskiego na mecz z Anglią?! Złoty But: Robert Lewandowski nokautuje konkurencję. Przetasowania w czołówce Złoty But: Robert Lewandowski nokautuje konkurencję. Przetasowania w czołówce

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy